Ragby
Dráha zručnosti, technika přihrávky nebo ukázky vybavení. To vše a ještě více na stanovišti ragby.

Tento typický sport prestižních anglických univerzit je často nazýván také „barbarským sportem, který hrají gentlemani“ a je bezpochyby jedním z nejtvrdších sportů založených na přímém kontaktu hráčů. Cílem hry je dopravit míč nesením nebo kopáním do soupeřova brankoviště a tam jej položit. Hráči si mohou míč podávat, běžet s ním, kopat do něj, přihrávat si jej, ale nesmějí si jej házet dopředu. Soupeř smí atakovat hráče, pouze pokud nese míč.
HISTORIE
Ragby vzniklo v anglickém městě Rugby v roce 1823. Při hraní fotbalu jednoho ze studentů omrzela pravidla, a tak vzal míč do rukou a přeběhl s ním celé hřiště. Byl to William Webb Ellis, po kterém je pojmenována i slavná trofej pro vítěze mistrovství světa, jež se pořádá stejně jako olympijské hry jednou za čtyři roky. Zakladatelem českého ragby je Ondřej Sekora, autor Ferdy Mravence. On a jeho kamarád František Rubr založili první klub u nás v Brně. Sekora přeložil první pravidla hry z francouzštiny. V roce 1931 sehrálo Československo první oficiální mezistátní zápas, prohrálo s Německem 0:38.
DISCIPLÍNY, VE KTERÝCH SE BOJUJE O OLYMPIJSKÉ MEDAILE
Do programu olympijských her se ragby vrátilo v roce 2016 ve variantě o sedmi hráčích, která se hraje v menším počtu a turnajově během několika dní, než nejrošířenější klasické ragby v patnácti hráčích.
JAK ZAČÍT S RAGBY? V České republice se ragby hraje zhruba v třech desítkách klubů, jejich seznam a kontaktní informace se nacházejí na internetových stránkách České rugbyové unie www.rugbyunion.cz nebo na www.maparagby.cz.