Kupte si už nyní

Multifunkční hřiště Brno

Rychlost střelby, přesnost střelby, skalom nebo hra na malém prostoru. To vše si můžeš vyzkoušet na stanovišti hokejbalu.

hokejbal

Hokejbal je kolektivní sport příbuzný lednímu hokeji. Hraje se na ploše se speciálním plastovým povrchem nebo na asfaltu či betonu. Hřiště ohraničují mantinely. Proti sobě hrají dva týmy, za každý nastupuje pět hráčů a brankář. Hráči mají sportovní obuv, zbytek výstroje je podobný jako v ledním hokeji. Pomocí hokejky se snaží dostat plastový míček, zpravidla oranžové barvy, do soupeřovy branky.

HISTORIE

Počátky hokejbalu je možné vidět v různých hrách, které se hrály s míčkem a klackem. Vývoj hokejbalu jako sportu je spjat s vývojem ledního hokeje. Organizované ligy vznikaly nezávisle v několika zemích od roku 1960 (Kanada, USA), na našem území zhruba o 20 let později. V roce 1990 byl v Praze založen Českomoravský svaz hokejbalu (zkratka ČMSHb), o tři roky později vznikla Meziná[1]rodní hokejbalová federace. Dnes se sport hraje v téměř 60 zemích světa.

HOKEJBAL NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH

Hokejbal zatím nebyl v programu olympijských her. Jeho zařazení v budoucnosti není vyloučeno.

JAK ZAČÍT S HOKEJBALEM?

Hokejbal hrají chlapci i dívky již od šesti let věku. Bližší informace o hokejbalu naleznete na oficiálních webových stránkách Českomoravského svazu hokejbalu (ČMSHb): www.hokejbal.cz