Kupte si už nyní

Fotbal

Natrénuj všechny fotbalové dovednosti, zkus si fotball pool nebo rychlost své střely.

fotbal

Kolektivní míčová hra, při které proti sobě nastupují dvě mužstva o jedenácti hráčích – deset hráčů v poli a brankář. Snahou obou týmů je vstřelit více gólů než protivník. Zápas trvá 90 minut, které jsou rozděleny do dvou 45minutových poločasů. Utkání řídí jeden hlavní, dva pomezní a čtvrtý rozhodčí. HISTORIE

Kolébkou fotbalu je Anglie, kde vydali roku 1862 první pravidla a kde o 26 let později vznikla fotbalová liga. Na území České republiky dorazil fotbal poměrně brzy: ještě na konci devatenáctého století se zde začaly hrát zápasy a zároveň vznikly kluby AC Sparta a SK Slavia. Mužský fotbal je členem olympijské sportovní rodiny od Paříže roku 1900 s jedinou přestávkou (1932). Ženy měly premiéru v roce 1996 v Atlantě.

DISCIPLÍNY, VE KTERÝCH SE BOJUJE O OLYMPIJSKÉ MEDAILE

Na olympijských hrách startují od roku 1992 v mužském turnaji týmy složené z hráčů do třiadvaceti let se třemi povolenými výjimkami. Ženy sestavují výběry bez omezení.

JAK ZAČÍT S FOTBALEM?

Najít fotbalový klub v Česku není obtížné. Působí zde přes čtyři tisíce klubů, které jsou rozprostřeny po celé republice. Adresář všech klubů, rozdělených podle krajů, naleznete na internetových stránkách Fotbalové asociace České republiky: souteze.fotbal.cz. Více než 14 tisíc různých sportovních klubů najdete také na www.sportvokoli.cz.