Kupte si už nyní

Multifunkční hřiště Brno

Florbal je sport, který je stále na vzestupu. Pojď si vyzkoušet své dovednosti s hokejkou.

Olympijský festival Tokio 2020_orig (3)

Florbal je kolektivním sportem, v němž spolu měří síly dva týmy. Z každého týmu je na hřišti v poli pět hráčů, kteří se střídají, a brankář. Hráči mají florbalové hole (florbalky), kterými se snaží vstřelit dutý děrovaný míček do branky soupeře. Brankáři hrají bez florbalky, mají na sobě speciální výstroj, masku a chrániče.

HISTORIE

První krůčky florbalu se datují do roku 1958, kdy si dělníci v továrně ve státě Minneapolis jako první na světě vyrobili plastové hokejky. Tyto hokejky byly převezeny do Švédska, kde se sport uchytil a postupně rozvíjel pod názvem innebandy. Proto je za kolébku florbalu považována Skandinávie. Mezinárodní florbalová federace vznikla v roce 1986, první mistrovství Evropy se uskutečnilo v roce 1994. Český florbal byl založen v roce 1992. Díky dostupnosti a atraktivitě florbalu jeho popularita v České republice rychle rostla. Florbalové soutěže se během 27 let rozšířily do devíti úrovní výkonnostních lig, vzniklo více než 500 oddílů a ligové soutěže po 27 letech organizovaného florbalu v ČR hraje přes 2500 družstev. V prosinci 2018 bylo pořádáno mistrovství světa mužů, které se zařadilo mezi dvacet největších sportovních akcí světa toho roku.

FLORBAL NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH

Florbal nechybí mezi kandidáty pro zařazení na program Olympijských her. V roce 2017 se úspěšně představil na Světových hrách v polské Vratislavi a nebude tak ani chybět na největší neolympijské multisportovní akci světa příští rok v americkém Birminghamu.

JAK ZAČÍT S FLORBALEM?

Bližší informace o florbalu naleznete na oficiálních webových stránkách Českého florbalu: www.ceskyflorbal.cz