Kupte si už nyní

Specialized Cyklistika

Přijďte si vyzkoušet nové modely kol značky Specialized. Můžete vyzkoušet pumptrack, který se nachází přímo před test centrem.

Olympijský festival Tokio 2020_high (2)

Cyklistika je 3. nejpopulárnější sport v ČR a celkově ho provozuje nejvíce lidí. 

HISTORIE

Český svaz cyklistiky je organizace zastřešující profesionální i amatérskou cyklistiku v České republice. Svým založením v listopadu 1883 se řadí mezi nejstarší svazy u nás a zároveň je osmý nejstarší svaz cyklistiky na světě. První závod pořádaný Českým svazem cyklistiky se uskutečnil již 15. srpna 1869. Cyklisté získali v průběhu 135 let své existence 8 olympijských medailí, 379 světových drahých kovů (107 zlatých, 117 stříbrných, 155 bronzových), 240 evropských (50 zlatých, 79 stříbrných, 111 bronzových) a řadu dalších trofejí. Málokterý jiný český sportovní svaz se může pochlubit podobnou bilancí.

Důstojně se ČSC zapsal i na půdě pořadatelské. Hostili jsme mistrovství světa na silnici, dráze, horských kol, v cyklokrosu, v kolové i krasojízdě a v minulosti jsme se proslavili slavným amatérským závodem Míru. Český svaz cyklistiky se řadí mezi sportovně a pořadatelsky nejaktivnější sportovní svazy nejen u nás, ale i na celém světě.

DISCIPLÍNY, VE KTERÝCH SE BOJUJE O OLYMPIJSKÉ MEDAILE

BMX, MTB, Silnice, Dráha, Cyklokros, Sálovka, Para cyklistika