Dobrovolníci - podrobné informace

Chceš se mít olympijsky? Staň se dobrovolníkem na zimním Olympijském festivalu 2022.

dobrovolnici

Celkem hledáme přes 200 dobrovolníků. Minimální požadovaný počet pro účast každého z nich je 9 směn (vždy budeš mít na výběr z dopolední a odpolední směny). Nejvíce vítáme ty, kteří si udělají čas na celou dobu.

Na čem se můžeš podílet?

Zajištění provozu festivalu, sportovních aktivit, olympijského vzdělávání a pomoc s programem pro školní děti. Podrobnější informace o jednotlivých činnostech na výběr budeme postupně doplňovat, zde je představení základních činností dobrovolníků:

  • Sportovní aktivity – návštěvníci si budou moci vyzkoušet různé sporty a ty budeš pomáhat s jejich realizací
  • Provoz Festivalu – v rámci Olympijských festivalů se nejedná pouze o sporty, ale občas je potřeba něco někam odnést, přinést nebo pomoc s další organizací
  • Olympijské vzdělávání - interaktivní digitální výstava věnovaná olympijským hodnotám (respekt, přátelství, snaha být nejlepší, apod.), olympijským hrám a příběhům českých sportovců
  • Školní program – v dopoledních hodinách pomoc s organizací návštěv školních tříd

Aktualizace k 25. 1. - Díky velkému zájmu dobrovolníků hledáme především zájemce, kteří mohou pomoci v termínu 10. - 16. února.

Předpokládané rozdělení směn je vázáno na otevírací dobu Olympijských festivalů, v tuto chvíli se předpokládá:

  • Dopolední směna: 8,30 – 13,30
  • Odpolední směna 13:00 - 18,30 (v pátek a sobotu do 19,30)

Školní program: 2 x pondělí – pátek dopoledne, celkem 10 dopoledních směn

Přesné dny a směny si domluvíš individuálně v lednu podle Tvých možností a potřeb organizátora. V přihlášce, kterou najdeš na konci stránky, si ale už budeš moci nezávazně napsat, které dny by ti na zapojení nejvíce vyhovovaly.

Co musíš splňovat?

  • Minimální věk 17 let v době nástupu na Festival. Horní věková hranice není stanovena, nikdy není pozdě pomoci jako dobrovolník na Olympijském festivalu
  • Ochotu pracovat v týmu a pro druhé.
  • Vyplnit elektronickou přihlášku, odkaz najdeš na konci stránky. Na základě vyplněného dotazníku v přihlášce tě přidáme do skupiny na Facebooku, kde bude probíhat veškerá komunikace před zahájením Festivalu.

Co jako týmový člen získáš?

Kolekci olympijského oblečení pro dobrovolníky ALPINE PRO (bunda, mikina, čepice), certifikát dobrovolníka Českého olympijského výboru, možnost sportování na Festivalu, ale také nové kamarády, pracovní zkušenosti a zážitky, které se neopakují. A budeš součástí velké sportovní akce, která v době olympijských her přináší možnost sportovat tisícům obyvatel (nejen) Brna.

Po celou dobu tvého zapojení máš od nás zajištěné stravování a pitný režim!

Koordinátoři dobrovolníků

V Brně se o tebe bude starat skvělá parta koordinátorů dobrovolníků pod vedením Jirky Krejčího, kterému můžeš už teď napsat, pokud tě zajímá něco konkrétního, na email: dobrovolnici.brno@olympic.cz  

Přidej se k nám do týmu!