Kupte si už nyní

V Brně si už potřetí užijete Olympijský festival! Tentokrát se zabydlí v areálu Nové Zbrojovky

Zimní Olympijský festival se uskuteční od 4. do 20. února 2022 v areálu Nové Zbrojovky u vlakové zastávky Brno Židenice. Nabídne více než deset zimních sportů. Nebude chybět curling, snowpark, skokanský můstek, nebo běžkařská a bruslařská dráha.

rmimg549839504820975o

Projekt, který se v Brně poprvé představil v roce 2018 v areálu brněnského výstaviště, vzniká ve spolupráci města Brna, Jihomoravského kraje, Českého olympijského výboru a jeho partnerů. Podruhé Olympijský festival mohli návštěvníci zažít během letošních her v Tokiu.

„Rodiče s dětmi tvořili v létě 80 % návštěvníků Olympijského festivalu. Společně se nám podařilo přilákat naše nejmladší ke sportu, což je v této době pro nás všechny důležitý úkol. Proto jsme se rozhodli tento projekt znovu podpořit a těší nás, že se Olympijský festival uskuteční už potřetí právě v Brně,“ říká primátorka Markéta Vaňková.

„V rámci první edice zakoupilo město Brno venkovní ledové plochy, které mají od té doby nejen Brňané možnost využívat jednak k tzv. Bruslení za Lužánkami a také jako tři curlingové dráhy právě v Nové Zbrojovce, kde bude letos po dohodě s městskou částí Brno-střed fungovat rovněž kluziště, které je obvykle k dispozici v lokalitě U Jošta. Curlingové dráhy byly též pořízeny městem Brnem pro Olympijský festival v roce 2018,“ popisuje první náměstek primátorky Petr Hladík.

39561369945afeba3d8c5k brnopavilon-s-vlajkou brnomaly-bezkar 38549984280584a9bac76k foto: ČOV/Markéta Navrátilová brnocurlingkluk 39559077765b8bb38ae27k

 

Fotografie z Olympijských festivalů 2018.

„Jestli to bude vypadat jako v létě, kdy k nám na jižní Moravu přijelo tolik úspěšných medailistů, bude to skvělé. Protože tyhle příklady vedou k tomu, aby začaly více sportovat děti a celé rodiny. A když si můžete sporty rovnou vyzkoušet, tak to může opravdu zafungovat,“ dodává hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

  přivítání Adama Ondry  I šermíř si načepoval pivo. Anygence Lukostřelba

Ohlédnutí za vítáním olympioniků na brněnském Olympijském festivalu Tokio.

Nebude chybět curling, snowpark, skokanský můstek, nebo běžkařská a bruslařská dráha.

 

„Pro základní i střední školy z Jihomoravského kraje připravujeme speciální sportovní program, který bude probíhat každý všední den dopoledne, a to zcela zdarma. Během dne si děti vyzkouší až 5 sportů pod odborným vedením,“ upřesňuje předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Informace k registraci budou zveřejněny začátkem ledna na webu akce.

 

Těšíme se na vás!

 

 „Uvědomujeme si, že je nyní těžké odhadovat, jaká bude epidemiologická situace v České republice začátkem února a proto spolupracujeme s Hygienickou stanicí Jihomoravského kraje a stejně jako v létě, kdy jsme měli například omezenou kapacitu v areálech,  budeme i v zimě dodržovat a pružně reagovat na aktuální opatření,“ říká místopředseda Českého olympijského výboru zodpovědný za projekt Olympijského festivalu Libor Varhaník a dodává: „Rovnou proto připravujeme všechna sportoviště ve venkovních prostorách areálu a jen curlingové dráhy nebudeme přemisťovat z kryté haly, ale jejich kapacita bude omezena. Věříme, že se nám znovu podaří k zimním sportům přilákat nejen děti, ale i širokou veřejnost.“

Po brněnském výstavišti a areálu SKP Komety se Festival v únoru na sedmnáct dní zabydlí v Nové Zbrojovce.

 „Je skvělé vidět, jak se Nová Zbrojovka díky efektivní spolupráci s městem postupně proměňuje a ožívá. Dlouhodobě různými menšími eventy a otevřenou komunikací areál přibližujeme veřejnosti. Díky Olympijskému festivalu však bude mít možnost zažít atmosférou budoucí moderní městské čtvrti více lidí. Věřím, že si festival užijí, areál oblíbí a budou se do Nové Zbrojovky rádi vracet,“ říká Petr Brabec, ředitel asset a property managementu v CPI Property Group.

Chcete se zapojit do týmu dobrovolníků a pomoct nám s ogranizací?