Kupte si už nyní

Hledáme dobrovolníky do Olympijských parků

Chcete být součástí výjimečné sportovní akce? Máte chuť užít si zimní olympiádu v Pchjongčchangu 2018 jinak než před televizní obrazovkou? Hledáme právě vás!

Hledáme dobrovolníky do Olympijských parků

Český olympijský výbor spouští v těchto dnech nábor dobrovolníků pro projekt Olympijské parky 2018 v Brně a Ostravě. Do každého z parků hledá tři sta zájemců, kteří mezi 9. až 25. únorem pomůžou s organizací a hladkým průběhem akce.

Dobrovolníci budou pomáhat na konkrétních sportovištích či s doprovodným programem, uplatnění naleznou i v dalších sekcích, které budou provoz Olympijského parku zajišťovat. „Zvládnout akci dlouhou sedmnáct dnů zahrnující několik sportovišť není možné bez dobrovolníků. Věřím, že se nám povede najít dostatečný počet lidí, kteří nám s organizací tak výjimečné akce, jakou je projekt Olympijské parky, pomůžou,“ uvedl Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru.

Základní požadavek ze strany pořadatelů zní odpracovat minimálně devět směn v průběhu konání parku, případně je možné se individuálně domluvit na zapojení přes víkendy.

Olympijský park Brno a Ostrava navazuje na úspěšné parky na Letné (2014) a na Lipně (2016), kde dobrovolníci vytvořili skvělou sportovní atmosféru, aktivně se zapojili nejen do každodenního programu, ale i do jednorázových akcí typu maraton či běh do korun stromů.

Dobrovolníci budou mít čas a prostor i na svůj vlastní program, mohou si dle libosti zasportovat, aktivně se zapojit do vybraných seminářů a dílčích částí programu či se setkat s českými sportovními hvězdami, které plánují oba parky navštívit. A opět se mohou těšit na speciální kolekci oblečení Alpine Pro. Minimální věk účastníků je 17 let.