Dostupná kapacita na pokladně pro dnešní den
Rezervace vstupu na nadcházející dny
Rezervovat

Udržitelný festival

Ať se vydáte kamkoliv, aktivity následující myšlenky udržitelnosti, realizujeme napříč celým Olympijským festivalem. Které to jsou?

snimek-obrazovky-2021-06-28-v-15-10-54
snimek-obrazovky-2021-06-28-v-15-10-54

Visa Eko zóna

Plníme cíle udržitelného rozvoje a vzděláváme vás.

humaneyelevelperspective01

Visa meeting point

Nabídne vzdělávací výstavu udržitelných sportovních produktů, populárně vzdělávací video smyčky a zázemí pro recyklérii. Připraveny jsou také workshopové aktivity, nebo ukázka spotřeby plastů v rodině. 

 

mjr8606

Méně tisku a nové výroby

Vstupenky si nemusíte tisknout, ale stačí ukázat v chytrém telefonu. Program a nejrůznější informace si budete moci na festivalu načíst pomocí QR kódu - doporučujeme před návštěvou stáhnout čtečku. ;) Pamatujete na zimní Olympijské festivaly? Dřevěné cedule s názvem festivalu jsme uskladnili a letos je znovu použijeme s nově vyřezaným názvem, tentorkát Olympijský festival Tokyo 2020. 

kelimky

Udržitelné stravování

V nabídce máme i rostlinou stravu a jídlo podáváme do recyklovatelného nádobí, které bude odvezeno k následné recyklaci a následnému zpracování. Nápoje dostanete do zálohovaných Nick Nack kelímků. Pro organizační tým, dobrovolníky a V.I.P. je zajištěno porcelánové a skleněné nádobí a pitná voda, kterou si mohou doplňovat. Voda bude k dispozici i pro děti z příměstských táborů, ty dostanou unikátní lahve z šetrného plastu, které budou používat i závodníci na Tour de France. 

 

rei8153a-1

Na kole nebo MHD

Jak se dostanete na festival? Skvělým udržitelným způsobem přepravy je chůze nebo jízda na kole! Na Olympijské festivaly můžete dojet na vlastním kole, před vstupem bude k dispozici dostatek stojanů. V Praze budete mít ještě jednu možnost - zapůjčit si kolo firmy Specialized na třech místech dostupných MHD. Areály jsou zároveň dobře dostupné městskou hromadnou dopravou. V Praze vypravujeme speciální autobusovou linku přímo do areálu Olympijského festivalu. Pro pracovní cesty využívá projektový tým jako dopravu vlaky a hybridní vozy. 

 

snimek-obrazovky-2021-06-29-v-17-41-10

Čistý festival

Třídíme odpad a následně ho recyklujeme. Spolupracujeme se společností EKO-KOM pro zajištění systému třídění odpadů a následné zajištění recyklace. Součástí festivalu bude lektorský stan Tondy Obala, kde se dozvíte více o správném třídění a připraveny jsou i atrakce pro děti. Třiďte prosím s námi, děkujeme!

waste-art-edice-monet-promo

Plastovač

Z plastového odpadu dokáží Plastmakers a Plasticguys vyrobit medaile, hodiny, desky a jiné předměty, které mají další využití. Vy můžete být u toho! Zúčastněte se workshopu, kde uvidíte, jak z plastové drtě vznikají desky k deníku. Workshopy budou také součástí příměstských táborů. 

646573036200051418550604726879339113611264n

Nový život odpadu

Běžné věci a sportovní vybavení, které by jinak skončily v koši, najdou nové využití díky společnosti Navzdory. V jejich stánku najdete třeba sedátka vyrobená ze starých bannerů, stolečky ze skateboardů nebo cyklistických ráfků a zrcadlo ve staré tenisové raketě. Nápaditost výrobků bude doplněna o interaktivní aktivity - společné vytváření obrazu světové mapy z plastových víček, nebo magnetická tabule, která otestuje vaše znalosti. 

Sportovní svazy a jejich zapojení do aktivit udržitelnosti