Udržitelný festival

Ať se vydáte kamkoliv, aktivity následující myšlenky udržitelnosti, realizujeme napříč celým Olympijským festivalem. Které to jsou?

snimek-obrazovky-2021-06-28-v-15-10-54
snimek-obrazovky-2021-06-28-v-15-10-54

Visa Eko zóna

Plníme cíle udržitelného rozvoje a vzděláváme vás.

DSC_0551

Visa meeting point

Nabídne vzdělávací výstavu udržitelných sportovních produktů, populárně vzdělávací video smyčky a zázemí pro recyklérii. Připraveny jsou také workshopové aktivity, nebo ukázka spotřeby plastů v rodině. 

 

mjr8606

Méně tisku a nové výroby

Vstupenky si nemusíte tisknout, ale stačí ukázat v chytrém telefonu. Program a nejrůznější informace si budete moci na festivalu načíst pomocí QR kódu - doporučujeme před návštěvou stáhnout čtečku. ;) Pamatujete na zimní Olympijské festivaly? Dřevěné cedule s názvem festivalu jsme uskladnili a letos je znovu použijeme s nově vyřezaným názvem, tentorkát Olympijský festival Tokyo 2020. 

kelimky

Udržitelné stravování

V nabídce máme i rostlinou stravu a jídlo podáváme do recyklovatelného nádobí, které bude odvezeno k následné recyklaci a následnému zpracování. Nápoje dostanete do zálohovaných Nick Nack kelímků. Pro organizační tým, dobrovolníky a V.I.P. je zajištěno porcelánové a skleněné nádobí a pitná voda, kterou si mohou doplňovat. Voda bude k dispozici i pro děti z příměstských táborů, ty dostanou unikátní lahve z šetrného plastu, které budou používat i závodníci na Tour de France. 

 

rei8153a-1

Na kole nebo MHD

Jak se dostanete na festival? Skvělým udržitelným způsobem přepravy je chůze nebo jízda na kole! Na Olympijské festivaly můžete dojet na vlastním kole, před vstupem bude k dispozici dostatek stojanů. V Praze budete mít ještě jednu možnost - zapůjčit si kolo firmy Specialized na třech místech dostupných MHD. Areály jsou zároveň dobře dostupné městskou hromadnou dopravou. V Praze vypravujeme speciální autobusovou linku přímo do areálu Olympijského festivalu. Pro pracovní cesty využívá projektový tým jako dopravu vlaky a hybridní vozy. 

 

snimek-obrazovky-2021-06-29-v-17-41-10

Čistý festival

Třídíme odpad a následně ho recyklujeme. Spolupracujeme se společností EKO-KOM pro zajištění systému třídění odpadů a následné zajištění recyklace. Součástí festivalu bude lektorský stan Tondy Obala, kde se dozvíte více o správném třídění a připraveny jsou i atrakce pro děti. Třiďte prosím s námi, děkujeme!

waste-art-edice-monet-promo

Plastovač

Z plastového odpadu dokáží Plastmakers a Plasticguys vyrobit medaile, hodiny, desky a jiné předměty, které mají další využití. Vy můžete být u toho! Zúčastněte se workshopu, kde uvidíte, jak z plastové drtě vznikají desky k deníku. Workshopy budou také součástí příměstských táborů. 

646573036200051418550604726879339113611264n

Nový život odpadu

Běžné věci a sportovní vybavení, které by jinak skončily v koši, najdou nové využití díky společnosti Navzdory. V jejich stánku najdete třeba sedátka vyrobená ze starých bannerů, stolečky ze skateboardů nebo cyklistických ráfků a zrcadlo ve staré tenisové raketě. Nápaditost výrobků bude doplněna o interaktivní aktivity - společné vytváření obrazu světové mapy z plastových víček, nebo magnetická tabule, která otestuje vaše znalosti. 

Sportovní svazy a jejich zapojení do aktivit udržitelnosti