Udržitelný festival

Zjistěte, jaké aktivity následující myšlenky udržitelnosti realizujeme napříč celým Olympijským festivalem a jak se do udržitelnosti zapojují jednotlivé sporty a sportovní svazy.

image
mjr8606

Méně tisku a nové výroby

Vstupenky si nemusíte tisknout, ale stačí ukázat v chytrém telefonu. Program a nejrůznější informace si budete moci na festivalu načíst pomocí QR kódu - doporučujeme před návštěvou stáhnout čtečku. ;) Pamatujete na letní Olympijské festivaly v Praze a v Brně? Dřevěné cedule s názvem festivalu jsme uskladnili a letos je znovu použijeme s nově vyřezaným názvem, tentorkát Olympijský festival Peking 2022. 

Udržitelné stravování

V nabídce máme i rostlinou stravu a jídlo podáváme do recyklovatelného nádobí, které bude odvezeno k následné recyklaci a následnému zpracování. Nápoje dostanete do zálohovaných Nick Nack kelímků. Pro organizační tým, dobrovolníky a V.I.P. je zajištěno vratné nádobí a pitná voda, kterou si mohou doplňovat. 

 

UDRŽITELNÝ AREÁL

Nová Zbrojovka se stala partnerem udržitelnosti pro Olympijský festival. Zajímá vás, jak k tématu komplexně přistupuje? Přijďte se podívat do Českého domu, kde se dozvíte více k aktuálně často probíranému tématu ESG (Environmental – Social – Governance) v rámci projektu Nové Zbrojovky a k udržitelnému životnímu cyklu této stavby. Najdete zde i unikátní 3D model, který podrobně vyobrazuje budoucnost celého areálu. Pro společnost CPIPG je udržitelnost jednou z priorit, které se aktivně věnuje již několik let. Stanovila si environmentální cíle v souladu s Pařížskou klimatickou dohodou a zavázala se ke snížení emisí skleníkových plynů svého nemovitostního portfolia o 30 % do roku 2030 ve srovnání s rokem 2019. Nová Zbrojovka je jedním z projektů, které pomáhají tento ambiciózní závazek naplnit.

Právě v rámci udržitelnosti Nová Zbrojovka upustí od tištěných letáků. Její zástupci vám budou předávat informace osobně v obrandovaném skleněném kontejneru u hlavního vstupu do areálu festivalu. V této chill out zóně získáte informace nejen o udržitelnosti a budoucnosti, ale také o historii areálu. Podívat se budete moct na vizualizace zobrazující předpokládanou podobu Nové Zbrojovky v následujících letech.

A neodejdete s prázdnou. Aby nebylo nutné svážet půdu auty, dostanete ji vy. Děti mohou během festivalu za splnění několika disciplín získat kalíšek s hlínou přímo z Nové Zbrojovky, ke kterému obdrží semínka vodního melounu Sugar Baby. Budeme tak společně recyklovat materiál, a vy si navíc později s dětmi užijete radost z pěstitelského úspěchu, na kterém si pochutnáte.

Další aktivity v rámci udržitelnosti na Olympijském festivalu budeme postupně doplňovat.