Víkendové festivaly uzavírá Ski Aréna Karlov + výsledky

Šest vleků, dvanáct kilometrů sjezdovek různých obtížností, biatlonová střelnice, běžecký okruh, malování na sněhu a další atrakce nejen pro ty nejmenší návštěvníky. V sobotu 24. února těsně před devátou hodinou Děd Praděd se svou družinou otevřel poslední olympijský víkend.

26603248928_35084d093e_k

Kdo si přivstal a byl na svazích Ski Arény Karlov při jeho otevření, jmenovitě pod sjezdovkami Ski areálu Myšák, mohl na vlastní oči vidět Děda Praděda a lyžníky z přelomu 19. a 20. století. Vše podbarvovala hudba z filmu Krakonoš a lyžníci, což dodávalo přehlídce historických kostýmů ještě podmanivější atmosféru.

Pak už se ale začalo naplno soutěžit. Alpské lyžování, snowboard, běžky, biatlon nebo orientační běh na lyžích a skialpinismus. Vše se těšilo velkému zájmu návštěvníků a ne jeden závodník se zapsal do všech soutěží. „Na Klobouku nám navíc v rámci olympijského týdne a víkendu probíhá Mistrovství Moravy a Slezska mladších a starších žáků a žákyň. Zde na Myšáku jsou závody pro veřejnost v alpském lyžování a na Kazmarce skialpinismus nebo přednáška Horské služby. V neděli se závody budou konat ve vedlejším areálu,“ říká jeden z majitelů Ski Arény Karlov Zdeněk Mitáš.

„Za řekou, kde je Slezsko, máme krásný areál pro běžecké disciplíny. Je tam malý stadionek pro biatlon, běžecký okruh a prostor pro orientační běh. Navíc tam máme různé aktivity pro ty nejmenší. Malování na sníh, skákání na boulích nebo venkovní outdoorové hřiště,“ dodává Mitáš ve výčtu toho, co návštěvníci najdou v aréně Karlov. A opravdu měli z čeho vybírat.

Je to zásluhou hlavně Moravskoslezského kraje, který zhruba před rokem nabídl majitelům Ski Arény Karlov možnost být součástí Olympijského festivalu. „Zájem jsme o pořádání měli a po dalších jednáních nám v létě bylo jasné, že víkendový festival budeme pořádat. Vybudovali jsme malou biatlonovou střelnici s okruhem, připravovali jsme sjezdové tratě, parkoviště a spoustu dalších věcí. Chtěli jsme se prezentovat co nejlépe, aby klienti byli co nejvíc spokojeni,“ prozradil organizační cestu za zdárným průběhem olympijského víkendu další z majitelů Jaroslav Lukeš.

Jedním dechem pak dodal: „V tomto krásném zimním počasí, kdy chumelí a je příjemných mínus sedm, vidím, že se lidé baví, jsou spokojeni a to je pro nás velké zadostiučinění.“
A že pro návštěvníky hor, nejen lyžařsky naladěné klienty, dělají ve Ski Aréně Karlov pro spokojenost mnoho, svědčí i každoroční nárůst klientů. „Ve Ski Aréně se snažíme každý rok zlepšovat služby, budovat nová zařízení a přicházet s něčím novým. Festival nás v médiích a reklamních prezentacích posouvá ještě dál, a to i díky Moravskoslezskému kraji, který podporuje tohle naše území. Moc si toho ceníme,“ konstatuje na závěr pan Lukeš.

Mezi nadšenými dětmi, rodiči a vlastně všemi, kdo si na Karlov přijeli zazávodit, zalyžovat, nebo si jen užít pravou zimu, vládla skvělá nálada a každý si našel, co jej bavilo.

VÝSLEDKY

Výsledky alpské lyžování (sobota)

Výsledky snowboard (sobota)

Výsledky lyžařský orientační běh (sobota)

Výsledky běžky (sobota)

Výsledky dual (sobota)

Výsledky alpské lyžování (neděle)

Výsledky snowboard (neděle)

Výsledky lyžařský orientační běh (neděle)

Výsledky běžky (neděle)

Výsledky dual (neděle)

Výsledky biatlon (neděle)

 

Foto: ČOV/Milan Jaroš

Souhlasím
###message