Olympijský festival v Ostravě uzavřel své brány

Sedmnáct dnů, třicet sportů a víc než 100 000 návštěvníků - to je bilance Olympijského festivalu 2018 v Ostravě, který dnes v 19 hodin uzavřel své brány. Po úspěšné letní edici projektu Českého olympijského výboru při příležitosti olympijských her v Riu de Janeiro 2016 hlásí organizátoři úspěch i se zimním vydáním.

20180223-ostrava-jz-0304

V Ostravě se od otevření Olympijského festivalu 9. února proměnil areál kolem OSTRAVAR ARÉNY v multifunkční sportoviště, které nabídlo možnost vyzkoušet si třicet sportů - olympijských i neolympijských, zimních i těch letních. "Jsem nadšen. V den zahájení jsem se s ambasadorem festivalu Davidem Moravcem bavil o tom, kolik lidí přijde festival navštívit. On tipoval osmdesát tisíc, já jsem věřil, že sto tisíc překonáme. Právě návštěvníci totiž dali téhle myšlence smysl a chtěl bych jim vzkázat, že byli úžasní. Ostrava byla jedním ze čtyř měst na celém světě, kde se podobná akce konala. Jsem na to pyšný," řekl při slavnostním uzavření festivalu.

Rovněž hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondák chválil především všechny zájemce, kteří si přišli vyzkoušet některý z nabízených sportů. "Musíme poděkovat sportovcům v Koreji za to, že nám připravili skvělý zážitek. Organizátoři festivalu odvedli také skvělou práci, ale hlavní poděkování patří všem těm, kdo přišli. Vdechli sportovištím život a věřím, že se skvěle bavili."

Součástí festivalu byla Korejská vesnička na Masarykově náměstí jako místo, kde se návštěvníci především setkávali s korejskou kulturou. A sportovní program zasáhl také do čtyř lyžařských středisek Moravskoslezského kraje: Bílé, Mostů u Jablunkova, Kopřivné pod Pradědem a Karlova pod Pradědem. Tamní návštěvníci ocenili skvěle upravené tratě a sportovní disciplíny, které si hned tak vyzkoušet nemohou. "Navštívil jsem i lyžařská střediska a viděl jsem skvělé sportovní výkony, perfektně připravená sportoviště a ochutnal báječný punč. Rozhodně to stálo za to," dodal s úsměvem Ivo Vondrák.

 

Několik čísel na závěr

Návštěvnost: 101 624

Návštěvy olympioniků/sportovních hvězd: 59 reprezentantů

Vydaných diplomů (školy, návštěvníci, horská střediska): 12 901

Základní školy: přes 2000 dětí z 35 škol celého Moravskoslezského kraje

Rozdané medaile: 2527 kusů, 1450 dalších medailí šlo sportovním klubům, které závodily

Prodané bochníky Olympijského chleba Karel: 1200 bochníků, 12 155 krajíců chleba

Dobrovolníci: 267 osob

Nejstarší dobrovolník: ročník 1952

Nejvytíženější/nejoblíbenější sportoviště: curling

Areál se stavěl 25 dní.

 

Foto: ČOV/Jiří Zerzoň

 

Souhlasím
###message