Informace

Projekt Olympijský festival se vrací do Ostravy už podruhé, byť pod jiným názvem – premiéra tehdejšího Olympijského parku se uskutečnila v rámci olympiády v Riu de Janeiro 2016. Tentokrát v Ostravě a čtyřech lyžařských střediscích Moravskoslezského kraje vyroste zimní areál u příležitosti olympijských her v Pchjongčchangu 2018.

LOKALITA

Hlavním centrem ostravského festivalu bude OSTRAVAR ARÉNA, jedna z největších víceúčelových hal v České republice a zároveň domácí hala hokejového týmu HC Vítkovice Ridera. Na Masarykově náměstí vyroste Korejská vesnička a program zasáhne i do čtyř lyžařských středisek v Jeseníkách a Beskydech – Bílé, Karlova, Kopřivné a Mostů u Jablunkova, kde se mohou návštěvníci věnovat nejen alpskému lyžování a snowboardingu, ale i netradičnímu kitingu či fatbiku.

Orientační plánek sportovišť

(finální mapa bude k dispozici v únoru)

OTEVÍRACÍ DOBA

Olympijský festival Ostrava 2018 ožije olympiádou po celých 17 dní, sportoviště budou otevřena pro veřejnost každý den v termínu 9. 2. až 25. 2. 2018.

Neděle-Čtvrtek: 9:00-19:00
Pátek-Sobota: 9:00-21:00

Návštěvníci mohou každodenně využívat vybraná sportoviště, která si budou moci rezervovat prostřednictvím online formuláře (bude k dispozici v lednu 2018).
O přesném programu budeme dále informovat.

SPORTY

Návštěvníci Olympijského festivalu Ostrava 2018 si mohou vybrat z mnoha olympijských i neolympijských disciplín, a to jak zimních, tak i letních. Nadšenci se mohou těšit na tradiční sporty jako je běh na lyžích, biatlon, curling, krasobruslení, lední hokej či rychlobruslení, ale mohou si na vlastní kůži vyzkoušet i netradiční ledolezectví a sněžnice nebo si zblízka prohlédnout závodní čtyřbob, skeleton a saně. Součástí Olympijského festivalu Ostrava 2018 budou čtyři lyžařská střediska (Bílá, Karlov, Kopřivná a Mosty u Jablunkova), která jistě potěší příznivce alpského lyžování, běhu na lyžích, biatlonu, fatbiku, kitingu, lyžařskému orientačnímu běhu, skicrossu, skialpinismu, snowboardingu i snowboardcrossu. V programu Olympijského festivalu nebudou chybět také zástupci letních sportů, např. atletika, florbal, hokejbal, korfbal, rope skipping či taekwondo.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Součástí Olympijského festivalu Ostrava 2018 bude také bohatý kulturní program. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení hudebních kapel, chybět nebudou exhibice vybraných sportů. Sportovní fanoušci jistě ocení fanzónu, kde budou moci na velkých LED obrazovkách sledovat přímé přenosy z Pchjongčchangu a fandit českým reprezentantům.

DOPRAVA

OSTRAVAR ARÉNA se rozkládá vedle tramvajové zastávky SPORT ARÉNA. Ze stanice Ostrava-Hlavní nádraží využijte tramvajovou linku č. 2, z nádraží Ostrava-Svinov vedou tramvajové linky č. 3 a 7.

Ve spolupráci s OSTRAVAR ARÉNOU byla vyřešena otázka náhradního parkování pro návštěvníky programu v OSTRAVAR ARÉNĚ - vzhledem k technologicky náročným přípravám jsou totiž parkoviště A + B nepřístupné od 15. ledna do 5. března, což se nejvíc dotýká hokejových fanoušků HC Vítkovice Ridera. Připraveny jsou náhradní parkovací plochy v areálu VÍTKOVICE a. s., u Městského stadionu (před areálem Ridera), před Městským stadionem, v rámci Městského stadionu a parkoviště u Clarion Congress Hotelu - v součtu se jedná o 780 parkovacích míst.

V rámci příprav Olympijského festivalu 2018 věnují organizátoři zásadní pozornost zejména dopravní situaci spojené s bohatým sportovním programem v Ostravě i v horských střediscích. Moravskoslezský kraj připravil posílení dopravy směrem k horským střediskům. Během olympiády bude co dvě hodiny jezdit z Krnova do Vrbna pod Pradědem mimořádný vlak, na který bude navazovat bezplatná autobusová doprava. Ta bude jezdit kyvadlově mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovem v pravidelných intervalech co hodinu, v sobotu a neděli co 30 minut. Návštěvníci se díky tomu vyhnou obtížnému hledání parkovacího místa a budou si moci užít Olympijský festival naplno.

Jízdní řády naleznete v sekci Doprava.

Souhlasím
###message