Olympijská zóna EDA

Olympijská zóna EDA na Festivalu!

Jak vlastně vznikl projekt vzdělávání na téma olympijských hodnot a co si o něm myslí nejlepší český lezec Adam Ondra? Sledujte v našem videu.

Inspirace pro školy

Hledáte náplň pro olympijskou hodinu či zorganizování olympijského dne? Rádi byste svým žákům předali myšlenky olympismu?

83241292_898531000562891_2935056894898733056_n (2)

Vytvořili jsme výukové materiály, které provedou celou třídu olympijským světem. Můžete se s žáky podívat na inspirativní videa, pustit se do vědomostních a tvořivých aktivit nebo se seznámit se zajímavostmi o Tokiu a Japonsku ve „Speciálu Tokio 2020“. K dispozici je také Manuál „Základy výchovy k olympijským hodnotám“, který tvoří rámec pro olympijské vzdělávání a nabízí zajímavé texty a aktivity.

Tak hurá do toho! A nezapomeňte nám dát vědět, jak se vám vaše olympijská hodina či den povedly, třeba krátkou zprávou či zasláním fotografií na email olympijskyfestival@olympic.cz. Hodně zábavy při objevování olympijských myšlenek!

Stáhněte si materiály pro vaši olympijskou hodinu:

Lekce_objevte_olympijske_hodnoty_45-min

Olympijske_hodnoty_a_Fair_Play

Desatero_Fair_Play

Aktivity_Tokio_2020

Special_Tokio_2020

Zaklady_vychovy_k_olympijskym_hodnotam

 

Co je Olympijská zóna EDA?

edu-uvodni

Olympijská zóna s expozicí

Dva krásné prosklené kontejnery od partnera Johnny Servis s expozicí na témata olympismus, olympijské hodnoty a Tokio 2020 doplněnou o zajímavá videa k vlastnímu puštění prostřednictvím QR kódů. Vnitřní expozicí provádí kreslené postavy: sourozenci Eda a Ola. Vysvětlují dětem hravou formou, jaké hodnoty jsou ty olympijské a co znamenají. Vnější expozice je věnovaná olympismu a letním olympijským hrám, zéjmena Tokiu 2020. 

1742449802857376999277477959418637905680298n

Olympijské hry Tokio 2020

23. července - 8. srpna 2021 se v japonském Tokiu uskuteční XXII. letní olympijské hry, poprvé v historii olympijských her posunuté o rok později kvůli celosvětové pandemii COVID. Na programu Her je 33 sportů včetně pěti nových: sportovního lezení, surfingu, skateboardingu, karate a baseballu/softballu. Hrami provádí maskoti Miraitowa a Someity inspirované japonským komiksem a modrotiskem. Indigově modré jsou také piktogramy sportů, které byly poprvé vytvořeny pro letní olympijské hry v roce 1964 právě v Tokiu. Květy sakury, japonského národního stromu, se staly inspirací pro ztvárnění pochodně pro olympijský oheň. Chcete vidět k Tokiu víc? Mrkněte na fotografie a videa.

Nezlomni_olympionici 

00001

Eda a Ola provedou děti olympismem

Ve videích s Edou a Olou se děti dozví, jak se žije podle olympijských hodnot fair-play, respektu, radosti z úsilí a dalších. Eda, starší bratr ještě malé Oly, je nadaný sportovec, který rád zkouší nové sporty, ale také moc rád učí Olu novým věcem. A protože je Ola velmi zvídavá a často ho svými otázkami provokuje, Eda má ideální příležitost se předvést. Zkrátka příběh ze života! 

mg8917

Aktivity s olympijskou tématikou

Děti si budou moct vyzkoušet také vymalování 4m dlouhého plakátu/obrazu na téma Olympijských hodnot poskytnutého Mezinárodním olympijským výborem. Partnerem malování je Koh-i-noor Hardtmuth - partner Olympijských festivalů. Další hravé aktivity u stolu zahrnují vystřihovánky maskotů Tokia 2020, vymalovánky Edy a Oly, kreslení vlastního portrétu v japonském manga stylu, kvíz olympijských sportů a českých nadějí v Tokiu a další. Vzdělávací zónu si užijí také děti v rámci příměstských táborů. 

Aktivity_OH_Tokio_2020

Special_Tokio-2020

 

rei4874-kopie-kopie

Vyfoť se s Miraitowou

Součástí zóny bude i maskot letních olympijských her v Tokiu Miraitowa v životní velikosti. S ním chce mít fotku přece každý! Miraitowu, nebo i Someity (maskot paralympijských her v Tokiu), si můžete vystřihnout nebo vymalovat doma nebo ve škole už teď! Jdeme na to?

Vystrihovanka_maskoti_ukazka

Vystrihovanka_Miraitowa

Vystrihovanka_Someity

Vymalovanka_maskoti 

 

Kde nás můžete navštívit?