Olympijská zóna EDA

Co je Olympijská zóna EDA?

image
covfotoidsoh3fkc9thaaaaaaaaf60g

Olympijská zóna s expozicí

Olympijská zóna EDA se představí už podruhé na Olympijském festivalu v Brně od 4. do 20. února 2022. Prosklený kontejner Johnny Servis nabídne bohatou expozici na témata olympismus a olympijské hodnoty doplněnou o zajímavosti k zimním olympijským hrám v Pekingu. Expozicí provádí kreslené postavy: sourozenci Eda a Ola. Vysvětlují dětem hravou formou, jaké hodnoty jsou ty olympijské a co znamenají. V zóně budou také pro děti k dispozici aktivity v podobě omalovánek, vystřihovánek a budou zde probíhat lekce na téma olympijské hodnoty.

image
Spolecne

Eda a Ola provedou děti olympismem

Ve videích s Edou a Olou se děti dozví, jak se žije podle olympijských hodnot fair-play, respektu, radosti z úsilí a dalších. Eda, starší bratr ještě malé Oly, je nadaný sportovec, který rád zkouší nové sporty, ale také moc rád učí Olu novým věcem. A protože je Ola velmi zvídavá a často ho svými otázkami provokuje, Eda má ideální příležitost se předvést. Zkrátka příběh ze života! 

image
2022beijingmascotolympic3dfullcolourjpg-1

Aktivity s olympijskou tématikou

Děti si v Olympijské zóně EDA budou moci vymalovat 4 metry dlouhý plakát/obraz na téma olympijských hodnot poskytnutý Mezinárodním olympijským výborem. Další hravé aktivity u stolu zahrnují vystřihovánky maskotů olympijských a paralympijských her v Pekingu 2022 a vymalovánky Edy a Oly - jejich olympijských kamarádů. Vzdělávací zónu si užijí také žáci škol v rámci dopoledních organizovaných Programů pro školy. 

Stáhněte si:

Vystřihovánky olympijských maskotů

Omalovánky s Edou a Olou

Olympijský kvíz pro 1. stupeň

 

 

Inspirace pro školy

Hledáte náplň pro olympijskou hodinu či zorganizování olympijského dne? Rádi byste svým žákům předali myšlenky olympismu?

image
83241292_898531000562891_2935056894898733056_n (2)

Vytvořili jsme výukové materiály, které provedou celou třídu olympijským světem. Tak hurá do toho! A nezapomeňte nám dát vědět, jak se vám vaše olympijská hodina či den povedly, třeba krátkou zprávou či zasláním fotografií na email olympijskyfestival@olympic.cz. Hodně zábavy při objevování olympijských myšlenek!

 

Materiály o olympijských hodnotách:

Olympijske_hodnoty_a_Fair_Play

Desatero_Fair_Play

Zaklady_vychovy_k_olympijskym_hodnotam

 

Návod na olympijskou hodinu:

Lekce_objevte_olympijske_hodnoty_45-min

 

image

Poznáváme olympijské hodnoty

Jak vlastně vznikl projekt vzdělávání na téma olympijských hodnot a co si o něm myslí nejlepší český lezec Adam Ondra? Sledujte v našem videu.