Kupte si už nyní

Brno přivítalo zlatou Barboru Krejčíkovou!

Na Olympijský festival v Brně dorazila zlatá medailistka z Tokia Barbora Krejčíková. Přivítání se opět neslo ve velkém stylu. Do areálu zavítal také veslař a olympionik Jiří Prudil a šachista Vlastimil Babula.

Olympijský festival Tokio 2020_orig-76

Na Olympijský festival v Brně dnes přijela zlatá tenistka Barbora Krejčíková, dokonce se svojí rodinou. Na pódiu se setkala se svou kolegyní Lucií Šafářovou, která se ujala role spolumoderátorky slavnostního přivítání. „Jsem dojatá a strašně pyšná! Myslím, že máme úžasné generace tenistek,“ spokojeně konstatovala Šafářová. Ihned po vystoupení z auta Krejčíkovou na festivalu přivítala řada tvořená dvaceti malými tenisty z Olympiády děti a mládeže. „Já nemám slov! Všem musím poděkovat, že se přišli podívat na moji medaili. Jsem hrozně ráda, že tady můžu být a můžu se s Vámi o svůj úspěch podělit,“ uvedla dojatě Krejčíková. Na pódiu jí také pogratuloval hejtman Jan Grolich, primátorka města Brna Markéta Vaňková a projektová manažerka Olympijského festivalu Naďa Černá. Nakonec si s moderátorem a tenisovou kolegyní zatančila na pódiu macarenu a ve finále strhli celý kotel fanoušků tradičním festivalovým pokřikem "Kdo neskáče, není Čech." Krejčíková se potom s Šafářovou přesunula na kurty Allianz Tenis, kde odehrály exhibiční zápas. Vše vyvrcholilo autogramiádou.

Veslař a olympionik Jiří Prudil učil i mladé florbalisty

Jedním z návštěvníků brněnského Olympijského festivalu byl také veslař a olympionik Jiří Prudil. S veslováním začal v patnácti letech, první volbou ale byl běh na lyžích: „Za sněhem to ale bylo strašně daleko, zatímco brněnská přehrada skýtala možnost intenzivnějšího tréninku. Navíc tam byla skvělá parta vodáků a veslařů, byli jsme jako rodina.“ Na festival dorazil i s rodinou a poznamenal, že se v rodině sportovní duch generačně předává. U nás zavítal také na stanoviště T-Mobile Florbal, děrovanou hokejku ale ani zdaleka nedržel v ruce poprvé. S výukou mladých florbalistů začal už na začátku 90. let jako jeden z prvních v České republice. „Učil jsem na elektrotechnické střední škole. Nakoupili jsme tam hokejky pro žáky, a to tady přitom ani neexistovala žádná liga! Zábavné bylo, že jsem tam měl spoustu hokejistů, které jsem musel usměrňovat v jejich prudkosti. Ve florbale jsou přece jenom jiná pravila a je to celkově jemnější sport.“

Šachista Babula: Když si ve hře něco zkazím, zkazím si to sám

Vlastimil Babula, mezinárodní šachový velmistr, přišel do areálu SKP Kometa Brno a účastníci tak měli možnost si s ním zahrát.  Šachové souboje ale byly simultánní, tudíž Babula obíhal několik šachovnic najednou. Na otázku, jestli raději hraje s černými nebo bílými figirkami, odpověděl: „Rozhodně radši bílými, je to jako v tenise, člověk má vlastně servis.“ Přiznává, že šachy ho zaujaly už na základní škole. „Zkoušel jsem tehdy různé kroužky, a myslím si, že mě šachy zaujaly tím, že když si něco zkazím, zkazím si to sám.“

Sportovní výběrOFka

  • Ve sportovní hale si návštěvníci zahráli billiard.
  • Na stanovišti šachů proběhla beseda s velmistrem Vlastimilem Babulou na téma "Jak vychovat šachistu."
  • Na Brno Multifunkčním hřišti to dnes žilo hokejbalem.
  • Sloučením stolního tenisu a fotbalu vznikl sport headis a ten si návštěvníci vyzkoušeli na fotbalovém hřišti.