Kupte si už nyní

Zpívání koled, lekce krasobruslení i vánoční zdobení. Špotáková si užila návštěvu Mostu

Byla dojatá. Olympijská vítězka Barbora Špotáková začátkem prosince zavítala k jezeru Most, kde se v létě uskuteční Olympijský festival, jehož je hrdou ambasadorkou. Slavnou českou atletku přivítal veselý maskote her v Paříži a na osm desítek dětí, které jí přijely zazpívat vánoční koledy přímo k jezeru.

covfotoidsoh3fkc9thaaaaaaaal2dq.jpeg

Tady se to všechno příští rok v létě odehraje. Barbora Špotáková poprvé navštívila jezero Most, kde v době konání olympijských her v Paříži 2024 proběhne Olympijský festival a rodiny s dětmi si budou moci vyzkoušet přes padesát sportů, přespat v Olympijském kempu a společně fandit našim olympionikům.

Špotákovou přijelo přivítat patrovým autobusem na 80 žáků z 11. základní školy v Mostě. Společně si pak udělali i s maskotem her právě před autobusem, na kterém dominuje fotka právě s Bárou Špotákovou. „Moc jsem se sem těšila. Je to tady hezké a v létě tu bude určitě skvělá olympijská atmosféra,“ usmívala se dvojnásobná olympijská vítězka.

Vánoce Olympijského festivalu u jezera Most

S dětmi pak u břehu ozdobila vánočními světýlky dřevěný nápis Olympijský festival a jako dárek na něj rozvěsila i část nové olympijské kolekce od ALPINE PRO. Následně si s dětmi ze souborů Perlička a Korálek zazpívala koledy.

To ale nebylo vše. Vyvrcholení návštěvy proběhlo v centru Mostu na kluzišti v Radničním parku, kde Barbora Špotáková sledovala exhibici malých bruslařů a bruslařek a sama si pak vyzkoušela několik krasobruslařských prvků.

Podle hojné účasti bylo znát, že město Most žije sportem. „Jsme moc rádi, že můžeme hostit tuto skvělou akci jako je Olympijský festival, kde se bude sportovat a bavit rodiny s dětmi u krásného jezera Most. Už nyní jsou přípravy v plném proudu,“ řekl Marek Hrvol, primátor Mostu.

Bára Špotáková s dětmi ozdobila nápis a zazpívala si vánoční koledy!

Bruslení se zúčastnila i Zdenka Vachková, náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje, která je ráda, že se Olympijský festival uskuteční právě v tomto regionu. „Děti uvidí mnoho sportovců a vyzkouší si řadu sportů. Bude to pro ně motivace hýbat se a pracovat na sobě.“

Místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník pak návštěvníkům u kluziště prozradil skvělou novinku. „Společně s Českou televizí připravujeme poprvé zahájení Olympijského festivalu v přímém přenosu na ČT1. Doufám, že všichni obyvatelé Mostu přijdou a budou součástí toho happeningu, který tady proběhne.“