Kupte si už nyní

Zkuste si závod v orientačním běhu

Olympijský festival v Brně hostí také orientační sporty. Kdo si chce vyzkoušet závod, tak má možnost v neděli 11. února odpoledne. Členové Magnus Orienteering připravili 4 různé tratě (děti s doprovodem, žáci a veteráni, ženy a muži) o délce od 1 do 3 kilometrů.

_ZEH0251

Tratě povedou areálem Výstaviště Brno, takže není šance se ztratit. „Elektronický čip zájemcům o start zapůjčíme,“ říká David Aleš místopředseda Českého svazu orientačních sportů. Registrace pro závod bude probíhat v neděli od 13 do 14 hodin na stejném místě jako O-show, start a cíl závodu bude u pavilonu F. Ti nejlepší budou následně vyhlášeni a odměněni na podiu přímo v Pavilonu Z před všemi návštěvníky festivalu.

Návštěvníci mají možnost si každý den vyzkoušet O-show bludiště, které jednoduše a v krátkosti ukazuje orientaci na malém prostoru. Každý účastník obdrží na startu mapu a s její pomocí proběhne trať a zaznamená průchod kontrolními body do elektronického čipu.

Na rozdíl od klasického závodu ve městě nebo lese má zde každý neomezené množství „pokusů“ k vylepšení výsledku. O zajištění O-show se starají závodníci SK Žabovřesky, nejlepšího českého klubu.