Kupte si už nyní

Volné sportování na festivalu: víc než 30 sportů, vstupné 50 Kč

Více než třicet sportů a vstupné 50 Kč. Na Olympijském festivalu v Brně i Ostravě můžete vyzkoušet nejen spoustu zimních sportů, ale i další disciplíny. Přijďte si zalyžovat, bruslit, zkusit biatlon, snowboarding, curling a mnoho dalšího!

happy

Olympijský festival nabízí návštěvníkům díky partnerům Českého olympijského týmu příležitost ke sportování, ale také možnost zapůjčit si veškeré sportovní vybavení v půjčovnách přímo v areálech festivalu. Zájemci o sporty si však mohou přinést i veškeré vlastní sportovní vybavení. Informace o půjčovnách a rezervacích najdete zde.

V obou dějištích festivalu je výrazně zastoupen lední hokej na ŠKODA AUTO hokejové ploše – v Ostravě je připraven veřejný komentovaný trénink extraligového týmu HC Vítkovice Ridera, v Brně se u autogramiády 15. února sejdou legendy HC Kometa Brno. 

Krasobruslařský program nabízí exhibiční vystoupení, ale také kurzy krasobruslení, na jejichž konci si můžou zájemci zabruslit s některou z českých krasobruslařských osobností, například s Reném Novotným, mistrem světa v kategorii sportovních dvojic, nebo Eliškou Březinovou. 

Bohatou část programu tvoří lyžařské disciplíny. Připraveny jsou nejenom běžecké tratě, jako je České dráhy běžecká trať, ale také výuka správného mazání lyží nebo závody. Pro milovníky sjezdového lyžování jsou připraveny závody ve čtyřech horských střediscích Moravskoslezského kraje – Bílé, Mostech u Jablunkova, Karlově pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem. Ve střediscích je program situován do víkendů, kromě obřího slalomu obsahuje třeba závody ve snowboardingu, představení fatbiků nebo přednášky Horské služby ČR. 

Nechybí ani akrobatické lyžování. U pavilonu Z na Výstavišti Brno respektive na parkovišti u OSTRAVAR ARÉNY najdete snowpark, v němž se můžou vyřádit snowboardisté. Ti, kdo snowboardy ovládají, mají k dispozici Visa pumptrackovou dráhu, která obsahuje také část pro jízdu na skateboardech a longboardech. 

Pro nebojácné lyžaře a lyžařky do 15 let je připraven K-4 Radiožurnál skokanský můstek. Zájemci o biatlonový prožitek si můžou vyzkoušet ČEPS biatlonovou střelnici. Připraven je dále trenažér pro jízdu na saních a ledová plocha pro jízdu na skeletonu a dvojbobu, závodní čtyřbob bude přistaven k nahlédnutí v T-Mobile Sliding Centru. Příznivci volného bruslení čekají stovky metrů tzv. ledových cestiček. 

Návštěvníci areálů můžou vyzkoušet atletické disciplíny, zahrát stolní tenis na ministolech. Představí se korfbal, florbal, kiting, taekwondo ITF, autokros, k dispozici je ledolezecká stěna a k vidění jsou také ukázky cheerleadingu nebo ropeskippingu. V horských střediscích proběhne navíc prezentace skialpinismu nebo ukázky sněžnic. Jeden den je věnován paralympijským sportům - připraven je sledge hokej, krasobruslení pro handicapované nebo běh na lyžích poslepu. 

Olympijský festival 2018 probíhá v Brně a Ostravě od 9. do 25. února. Sportoviště v Brně vyrostou v pavilonu Z na Výstavišti Brno a v jeho okolí. V Ostravě je centrem olympijského dění OSTRAVAR ARÉNA a její okolí. Na Masarykově náměstí je vybudována „Korejská vesnička“ a program Olympijského festivalu probíhá také v horkých střediscích: Bílé, Mostech u Jablunkova, Karlově pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem. 

Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm, senioři a ZTP mají vstup zdarma. 

Sporty na Olympijském festivalu 2018 

zimní olympijské sporty: lední hokej, krasobruslení, běh na lyžích, biatlon, boby, curling, akrobatické lyžování, krasobruslení, rychlobruslení, saně, skeleton, snowboarding, skoky na lyžích, 

letní olympijské sporty: atletika, stolní tenis 

další sporty: autokros, biliard, fatbike, florbal, hokejbal, kiting, korfbal, kryatlon, ledolezectví, lyžařský orientační běh, metaná, rope skipping, longboarding, skialpinismus, sněžnice, šachy, taekwondo ITF, taneční sport, turistika