Kupte si už nyní

V Praze se poslední den vítali bronzoví Dostál se Šloufem a další olympionici

Na Olympijském festivalu v Praze proběhlo poslední den přivítání bronzových rychlostních kanoistů Josefa Dostála a Radka Šloufa a dalších čtyř sportovců, kteří reprezentovali Českou republiku na olympijských hrách v Tokiu. Jubilejní návštěvník Olymp Centra sportu získal hodinky Prim a uskutečnil se i Běh Olympijským festivalem. V areálu měli návštěvníci také možnost nechat se naočkovat v očkovacím autobuse města Praha. Jaromír Jágr předal šek na částku vybranou pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem.

TD_21-08-08_1l

Vlajkonošem se tentokrát stal Josef Dostál, se kterým šel v průvodu i jeho parťák Radek Šlouf a dále plavec Matěj Kozubek, judista David Klammert, parkurová jezdkyně Anna Kellnerová a parkurový jezdec Aleš Opatrný. Na pódiu proběhla humorná slovní přestřelka ohledně naprasknutého pádla Radka Šlaufa ve finálové jízdě. „Ten materiál je tak tvrdej, že jsem věřil, že s tím dojedu do cíle,“ komentoval Šlouf. „My když jedem dobře, tak já o něm ani nevím. Ne že by nic nedělal, ale jak je menší, tak já když se ohlédnu dozadu, tak ho ani nevidím,“ s úsměvem hodnotil Dostál. Po slavnostním přivítání následovala autogramiáda sportovců.

Hodinky Prim pro jubilejního návštěvníka

Josef Dostál a Radek Šlouf zajeli finále deblkajaků na trati 1000 metrů s časem 3:16. Vybojovali bronzovou medaili a jelikož dnes zavítali na Olympijský festival v Praze, symbolicky byl oceněn také návštěvník, který prošel vstupní bránou v čase 15:16. Hodinky Prim získala paní Věra, který byla z výhry překvapená, ale nadšená. Do areálu Olymp Centra sportu dorazila se svými dětmi. „Přišli jsme jak vyzkoušet sporty, tak přivítat olympioniky,“ pronesla.

Běh Olympijským festivalem

V 15:00 vyrazili návštěvníci spolu se zápasnicí Adélou Hanzlíčkovou na běžecký trénink. Trať dlouhá 2,5 km vedla Stromovkou a zápasnice ukázala účastníkům i nějaké tipy ze svého kondičního tréninku. Kromě bavlněné tašky s arašídovým máslem od firmy Grizly obdržel každý běžec či chodec pozvánku na T-Mobile Olympijský běh. Ten se uskuteční přesně o měsíc později, 8. září, hned v devadesáti lokalitách po celé České republice.

Sportovní výběrOFka

  • V Toyota Skateparku proběhl závod ve streetstyle disciplíně.
  • Na T-Mobile Florbal hřišti se konala exhibice vrcholových hráčů.
  • Na stanovišti zápasu si návštěvníci vyzkoušeli trénink s olympionikem Davidem Válou.
  • Ve sportovní hale proběhl turnaj pro veřejnost ve stolním tenise.