Kupte si už nyní

V Praze návštěvníci přivítali stříbrnou Vondroušovou a další olympioniky!

Stejně jako úterý, i pátek se na Olympijském festivalu v Praze nesl ve slavnostním duchu. Do areálu Olymp Centra sportu dorazila stříbrná tenistka Markéta Vondroušová a dalších devět sportovců, kteří se zúčastnili olympijských her v Tokiu. Mimo to proběhl také ukázkový trénink reprezentace bobistů, exhibice moderního pětiboje i skateboardingové reprezentace.

přivítání olympioniků s Vondroušovou (12)

Na Olympijském festivalu v Praze se opět vítali olympionici. Kromě tenistky Markéty Vondroušové dorazili také lukostřelkyně Marie Horáčková, atletky Romana Maláčová, Irena Gillarová a Nikola Ogrodníková, vzpěrač Jiří Orság, vodní slalomářka Tereza Fišerová, zápasník Artur Omarov, atlet Tomáš Staněk a sprinter Jan Jirka. Vlajkonoškou průvodu se stala Markéta Vondroušová, kterou na ramenou nestli Tomáš Staněk a Artur Omarov. Na pódiu v objetí všichni tenistce poděkovali. Po vzoru lukostřelkyně Horáčkové se shodli na tom, že do olympijských her v Paříži pořádně napnou tětivu a budou se snažit své výkony vylepšit a třeba i přivézt medaili. Na závěr dne nechyběla ani autogramiáda všech sportovců.

Plážový fotbal ve Wienerberger Beach aréně

Ještě před vítáním si mezi sebou olympionici zahráli plážový fotbal ve Wienerberger Beach aréně. Nejprve nastoupili tenistka Markéta Vondroušová a zápasník Artur Omarov proti kajakářce Tereze Fišerové a triatlonistovi Tomáši Svobodovi. Každý tým doplnil jeden malý sportovec z řad děti, které se přišly na festival podívat. Podle stříbrné olympijské tenistky nebylo hraní na písku vůbec nic jednoduchého. "Bylo to docela náročný, ale jinak tady na festivalu je to super. Já jsem tu ještě nebyla a hrozně se mi tady líbí," zhodnotila s úsměvem Vondroušová, když se nechala vystřídat koulařem Tomášem Staňkem.

Návrat domů po svém olympijském úspěchu si podle svých slov užila. "Ten úspěch byl krásnej, podpora od lidí je krásná a i odpoledne tady na festivalu jsem si užila. Poznala jsem i nové sportovce, takže za mě super," shrnula.

Česká lukostřelba byla na olympijských hrách po třinácti letech

Marie Horáčková vrátila českou lukostřelbu na olympijské hry. Naposledy měla Česká republika zastoupení v Pekingu. Český lukostřelecký dres měla tehdy na sobě Horáčkové maminka Barbora, která před třemi lety podlehla rakovině. Maminka byla pro mladou lukostřelkyni vždycky inspirací, chtěla se pod pěti kruhy představit stejně jako ona. Svou olympijskou premiéru si pochvalovala. "Zažila jsem na olympiádě všechno, co jsem od toho očekávala a co jsem si představovala jako malá. Je to krásný velký festival sportu, na který člověk dostane vstupenku, jen když patří mezi ty nejlepší," popsala svoje pocity Horáčková.

Během exhibice v Olympijském festivalu v Praze na Anygence Lukostřelbě s lehkostí předvedla, že patří mezi světovou špičku. Povzbuzovaly ji hlavně děti, které nejprve nevěděly, že i na lukostřelbě se může hlasitě fandit. Horáčková je vyzvala, ať klidně křičí a povzbuzují, že závodů bez diváků si užila už dost. "Svůj první luk jsem dostala k pátým narozeninám," uzavřela.

Skateboardingová reprezentace se představila v Toyota Skateparku

Toyota Skatepark je jedním z hlavních lákadel Olympijského festivalu. Helmy, chrániče a skateboardy Tempish jsou pro návštěvníky zajištěny k vypůjčení na místě. Za jeho návrhem stojí Maxim Habanec, který ho dnes otestoval s členy skateboardingové reprezentace. Spolu s Janem Navrátilem a juniorem Tobiášem Jírovcem předvedli jedny ze svých nejlepších triků. Již dříve se na prknech proháněli i na Olympijském festivalu v Brně, kde dokonce skákali i přes reproduktor Panasonic.

Sportovní výběrOFka

  • Ve Wienerberger Beach aréně si návštěvníci zahrála beach fotbal.
  • Na T-Mobile Florbal hřišti proběhl turnaj minižáků v házené.
  • Rychlostní kanoistiku si mohli všichni vyzkoušet na slepém rameni Vltavy v blízkosti Stromovky.
  • Odpaly trénovali návštěvníci na stanovišti golfu.