Kupte si už nyní

V Olympijských parcích se bude jezdit díky Škoda Auto

Za tři měsíce se při příležitosti zahájení zimních olympijských her v Pchjongčchangu 2018 otevřou brány Olympijských parků v Brně a Ostravě. Zástupci Českého olympijského výboru ve středu 8. listopadu převzali od dlouholetého partnera Českého olympijského týmu Škody Auto v rámci vzájemné spolupráce deset automobilů, obrandovaných ve vizuálu Olympijských parků: čtyři automobily ŠKODA KODIAQ a šest vozů ŠKODA RAPID.

OH parky Škoda2

Čtyři auta bude využívat vedení organizačního výboru v Praze a šest získají Olympijské parky v Brně a Ostravě v období příprav, pro samotnou realizaci projektu poskytne společnost Škoda Auto organizátorům dalších sedm automobilů ŠKODA RAPID.

“Společnost Škoda Auto je dlouhodobým generálním partnerem Českého olympijského týmu a jsme rádi, že naše partnerství funguje napříč různými projekty - včetně projektu Olympijských parků,” řekl Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru, zodpovědný za projekt Olympijské parky 2018. “Všechna auta, která budeme pro potřeby Olympijských parků využívat, budou obrandovaná oficiálním vizuálem, tudíž kromě základní dopravní funkce budou plnit roli pojízdného poutače. Věřím, že i díky nim zaujmeme pozornost potenciálních návštěvníků Olympijských parků a v únoru v Brně a v Ostravě budou veškerá připravovaná sportoviště maximálně vytížena.”

Škoda Auto je hlavním partnerem Českého olympijského týmu již od roku 1992 a podporuje nejen olympijský tým, ale také dětský sport a sport obecně. S projektem Olympijské parky spolupracuje od roku 2014, kdy v průběhu her v Soči vyrostl vůbec první park na českém území Soči – Letná. Škoda Auto bude mít připravenou atraktivní aktivaci související s hokejem, který si budou moct vyzkoušet všichni návštěvníci Olympijských parků jak v Brně, tak v Ostravě (9. - 25. února).

V Ostravě se projekt Olympijské parky představí podruhé. Centrem ostravského parku se stane Ostravar Aréna, na Mariánském náměstí vyroste “korejská vesnička” a program Olympijského parku zasáhne také do čtyř lyžařských středisek v Jeseníkách a Beskydech. Brněnský park vyroste v Pavilonu Z a jeho okolí na Výstavišti Brno.

Na sestavení programů obou parků se podílí jednotlivé sportovní svazy zimních olympijských i neolympijských sportů a regionální kluby. Návštěvníci se mohou těšit na hokej, curling, skoky na lyžích na mobilním skokanském můstku, běžky, bruslení a mnoho dalších sportů. K dispozici bude také pumptracková dráha, snowpark či biatlonová střelnice. Olympijské parky nabídnou zájemcům taktéž možnost vyzkoušet si netradiční sporty jako kiting, ledolezectví, sáně, skialpinismus či sněžnice.