Kupte si už nyní

V novém Toyota Skateparku si zajezdí veřejnost i česká reprezentace

Skateboarding má letos premiéru na hrách v Tokiu i na Olympijských festivalech. V Praze a Brně vznikají nové skateparky. Co o nich prozradí spolutvůrce Max Habanec?

loh-tokio-2020low

Maxim Habanec je několikanásobný mistr České republiky ve skateboardingu, vítěz světového poháru Mystic SK8 Cup a reprezentuje nás na všech kontinentech. Účast na hrách v Tokiu těsně nevybojoval, a tak ho letos potkáme na Olympijských festivalech v Praze a v Brně, kde se podílel na návrhu staveb nových skateparků.


Jaké aktivity chystáte v Toyota Skateparku?

Budou tam probíhat pravidelné lekce, různé exhibice a dokonce i pořádný závod. Prostě každý může dorazit a nasát s námi trochu skateboardingové atmosféry. 

Čím budou skateparky na Olympijských festivalech unikátní?

Skvělé je, že je to fakt plnohodnotný skatepark, ve kterém by se dalo normálně závodit. Není to žádná náhražka nebo podobně, prostě 100% skatepark, kde si zajezdí jak dobrý rideři, tak ti co začínají. 

Budou si moct vyzkoušet skatepark i ti, co nikdy nejezdili? 

Jasně, skateparky budou přizpůsobeny jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, co už si chtějí vyzkoušet těžší triky. Věříme, že to bude sedět všem a na místě budeme mít i nějaké extra desky. 

Je skatepark věkově omezený? 

Není, naopak rádi přivítáme všechny nadšence bez rozdílu věku.  

lw181112toyotamaximhabanecpragueczhq0004

Potkáme tě v Praze, nebo v Brně?

Určitě, budu na všech exhibicích a závodech! V Praze je exhibice 6. 8. od 17:00, v Brně už 30. 7. taky od 17:00. Hlaví závod streetstyle je pak poslední den 8. 8. v obou městech a začíná v 11:30.

Kdo další dorazí v rámci skateboardingové exhibice reprezentace?

Měla by dorazit celá česká reprezentace, na to se těším. Bude to super den plný ježdění a pohody. Určitě na místě bude Martin Pek, Honza Navrátil, David Luu a další. 

Co bys vzkázal těm, kteří váhají, jestli přijít? 

Ať to dorazí v klidu omrknout a věřim, že pak je to k ježdění už strhne samo. 

 

Veškeré vybavení bude zdarma k zapůjčení. Život Toyota Skateparku ani po Olympijských festivalech ale neskončí. V Praze i v Brně poputují na místa, kde je budou sportovci dále využívat.