Kupte si už nyní

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý odpovídal na zvídavé dotazy malých fotbalistů

Na Olympijský festival v Praze dnes přišel mladé fotbalisty pozdravit trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý, který zároveň opovídal na jejich někdy až záludné otázky. V hale vzpírání všichni povzbuzovali Jiřího Orsága, který v hale Olymp Centra sportu trénuje již několik let.

Olympijský <em>festival<_em> Tokio 2020 Praha_orig-104

Už podruhé zavítal na festival trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý. Nejprve si tu zahrál benefiční utkání v týmu Real Top Praha, který změřil své síly s týmem České olympijské nadace. Dnes na festival přišel na besedu s malými fotbalisty. „Já mám tyto akce rád a vždycky je podpořím. Je velmi důležité přitáhnout děti k fotbalu v tomto věku, aby měly vzory a inspiraci,“ popsal Šilhavý.

Dodal, že ať je to jakýkoliv sport, tak je důležité, aby se děti hýbaly. Doba je podle něj složitá v tom, že veškeré moderní technologie děti od sportu odpoutávají. „Fotbal je samozřejmě sport číslo jedna, má obrovskou prestiž ve světě, hraje se na všech kontinentech, ale ať už si děti vyberou sport individuální, nebo kolektivní, je to jedno, hlavně, ať sportují,“ komentoval.

Byl také rád, že mezi děti mohl na festival přijít krátce po mistrovství Evropy, kde se český tým představil ve výborném světle. „Kdy jindy než v tuto chvíli děti nalákat aby se k fotbalu dostlay ještě víc a aby ho milovaly,“ řekl.

Zvídavé dotazy malých hráčů

Po besedě nastal čas i na dotazy malých fotbalistů, na které trenér ochotně odpovídal. Zazněla i otázka, na kterou nikdy neodpovídá, protože prý ani nemůže. A sice - kterého z hráčů reprezentace má nejraději a proč. „Na to odpovědět samozřejmě nemůžu, ale ten úspěch na mistrovství Evropy byl také hlavně o tom, že kluci hráli jako tým, drželi spolu a podporovali jeden druhého,“ vysvětlil klukům Šilhavý.

A byla někdy nějaká otázka, která ho od malých fotbalistů překvapila? „Jednou se mě jeden kluk ptal, jak dlouho mi trvalo, než jsem dostudoval na profi trenérskou licenci. To byla otázka, která mě docela zaskočila.“

Bouřlivě se fandilo v hale vzpírání

Výkřiky a fandění bylo slyšet ze vzpěračské haly. I děti z příměstského tábora přišly povzbuzovat českého reprezentanta Jiřího Orsága. A fandilo se mu přímo v hale, ve které Orság trénuje už od roku 2004.

„Hrozně se nám líbilo, že přišly fandit děti. Olympijský festival pomáhá tomu, abychom vzpírání zpropagovali. Mrzí mě, že to Jiřímu nakonec nevyšlo, mohl si udělat osobák co se umístění týče. Bylo by to fantastické pro něj i pro vzpírání jako takové. Škoda,“ řekl trochu smutně Pavel Filipovič, vedoucí oddělení vzpírání Olymp Centra sportu.

Děti z příměstského tábora pak v hale pokračovaly dál v tréninku s trenérem vzpírání. Společnost jim dělalo i několik vzpěračů Olympu, kteří i během Olympijského festivalu v hale normálně trénují.

Sportovní výběrOFka

  • Ve sportovní hale proběhl turnaj pro veřejnost ve stolním tenise.
  • Ve vzpěračské hale všichni otestovali svoji sílu.
  • Návštěvníci si vyzkoušeli moderní pětiboj a taky proběhla autogramiáda Jiřího Adama.
  • Proběhla exhibice zápasnice Adély Hanzlíčkové.