Kupte si už nyní

To je on! Maskot únorových her. S pandou v ledovém krunýři se setkáte i na festivalu

Maskotem zimních olympijských her v Pekingu 2022 se stala panda, která je symbolem Číny. Jméno dostala Bing Dwen Dwen, což v překladu znamená „dítě ledu“.

fotka-clanek-panda

Představujeme vám pandu Bing Dwen Dwen

Není divu, že volba padla na pandu, čínské národní zvíře. Mezi maskoty nesměla chybět ani na hrách v roce 2008. Letošní podoba byla vybrána z více než 5 800 návrhů z 35 zemí světa. Není kouzelná? 

Je. Její tenký ledový “obal”, připomínající oblek astronauta, jí umožňuje bruslit, jezdit na snowboardu a lyžovat po boku olympijských sportovců. Barevný kruh okolo obličeje symbolizuje pokročilé nejnovější technologie použité na sportovištích. Maskot ztělesňuje sílu a vůli sportovců a podporuje olympijského ducha.

Bing = led, čistota, síla

Dwen Dwen = děti, robustnost, živost

 

Vystřihněte si maskota v Olympijské zóně EDA

Maskota si budete moci vystřihnout v naší speciální poznávací zóně a ještě se přitom dozvíte spoustu zajímavostí o olympijských hodnotách a zimních olympijských hrách. A nezapomeňte na fotku s pandou Bing Dwen Dwen v životní velikosti! Určitě ji najdete v areálu Festivalu, jak si užívá olympijskou atmosféru. 

Bing Dwen Dwen ve školních lavicích

Tisíce žáků ze škol Jihomoravského kraje se už chystají na návštěvu Olympijského festivalu v rámci Programu pro školy. Čekání si děti krátí kreativním tvořením maskota. Který se vám líbí nejvíc?