Kupte si už nyní

Tenisová přestřelka hvězd se vyvedla

Na Olympijském festivalu v Brně to v sobotu žilo. Na kurtu Allianz Tenis se po boku zkušených tenistek Lucie Šafářové a Dáji Bedáňové představili hokejista Tomáš Plekanec a snowboardistka Eva Samková. Vyzkoušet sporty si přišli také skokan na lyžích Viktor Polášek a badmintonista Tomáš Mendrek.

Olympijský festival Tokio 2020_orig-8

V tenisovém zápase měl původně nastoupit hokejista Martin Nečas, který se ale nakonec kvůli zranění nemohl zúčastnit. A tak se na kurtech ve čtyřhře střetla ambasadorka Lucie Šafářová a její partner Tomáš Plekanec s tenistkou Dájou Bedáňovou a snowboardistkou Evou Samkovou.

„Byla to sranda. My jsme si to užili a doufám, že i diváci. Myslím, že i Evička, která naskočila nečekaně a na poslední chvíli a tenis moc nedělá, nehrála vůbec špatně,“ popsala se smíchem Lucie. Tomáš Plekanec byl na antuce jako doma a stihl si u toho dát i pivo a bavil svými výkony přihlížející fanoušky. „Tenis je velmi náročný sport a je to rozdíl, jestli hrají profíci, nebo hobíci - jako já s Evou,“ dodal pobaveně. Zato Eva Samková byla z jeho hry úplně nadšená a do role hobíka by ho nepasovala. „Tomáš hrál neskutečně, musím říct, že na mě byl opravdu hodný, mám špatná ramena, tak to asi ctil. Je prostě vidět, že má svoji osobní speciální tenisovou průpravu,“ s vděkem a smíchem popsala Eva. Poslední ze čtveřice, tenistka Dája Bedáňová, celý zápas uzavřela slovy: „Bylo to super a já si lepší parťačku pro tuto exhibici nemohla přát!“

Poláškovo olympijské přání

Do Brna zavítal i juniorský mistr světa ve skocích na lyžích Viktor Polášek. Chystá se na zimní olympijské hry do Pekingu, na které odcestuje také Eva Samková. Již nyní se ale setkali na Olympijském festivalu v Brně. „Eva je světová sportovkyně, takových individuálních sportovců je málo a těším se, že třeba budeme na olympijských hrách v Pekingu slavit spolu,“ přeje si. Festival vnímá jako velmi dobrý počin, obzvláště pro děti, které by dle jeho názoru měly více sportovat. Sám si vyzkoušel několik sportovišť a nejvíce ho zaujalo to florbalové. „Všichni se mohou vydovádět a zároveň načerpat sportovně-olympijskou energii,“ uzavřel.

Mendrek podpořil myšlenku návratu dětí ke sportu

Na festival dnes dorazil i badmintonista Tomáš Mendrek. K badmintonu ho přivedl otec a sám si myslí, že byl pro tento sport zrozen. V záloze měl ještě hokej. „Hokej mě vždy bavil, protože to je dynamický sport a vyžaduje sílu v nohou. A to všechno potřebuji i na moji hru.“ Na Olympijském festivalu se mu líbí myšlenka návratu dětí ke sportu. „Děti si tady vyzkouší spoustu rozdílných sportovních aktivit a třeba je něco z toho chytne a začnou se tomu věnovat profesionálně. Nebo alespoň rekreačně. Každá sportovní aktivita je dobrá,“ myslí si.

 

Sportovní výběrOFka

  • Exhibici přerážecích technik a sportovního boje shlédli příznivci taekwonda.
  • Fotbaloví fanoušci se mohli setkat s bývalým fotbalovým obráncem Jindřichem Svobodou.
  • Proběhla šermířská exhibice a beseda s kordistou Jiřím Beranem.
  • Na Brno Multifunkčním hřišti se konal florbalový exhibiční zápas.