Kupte si už nyní

Strachová přednesla slib, dorazila i Hejnová. Slavily se medaile!

Nový týden na Olympijském festivalu v Praze odstartovaly olympijské tábory. Předsedkyně Českého klubu fair play Šárka Strachová přednesla slib za organizátory. S dětmi se pozdravila i atletka Zuzana Hejnová, která kvůli zdravotním problémům zrušila účast na olympijských hrách v Tokiu. Triatlonový trenažér si vyzkoušel moderní pětibojař David Svoboda. Slavily se dvě medaile! Velký zájem byl mezi dětmi o zónu Samsung, kde si testují svoji obratnost.

_93Q9150

Šárka Strachová je předsedkyní Českého klubu fair play a na Olympijský festival v Praze zavítala pozdravit děti na zahájení Olympijských příměstských festivalů. Zároveň také přednesla olympijský slib za všechny organizátory. „Pro mě je fair play ohleduplnost, respekt k druhým, slušnost, zodpovědnost za svoje činy,“ vyjmenovávala důležité hodnoty. Věří tomu, že se dá tento přístup aplikovat i v dalších sférách života. „Beru fair play jako životní filozofii,“ komentovala. A proto se tuto myšlenku snaží předávat dál. „Sport jsou emoce a tu bezprostřednost, kterou v týmu lidí zažíváme, nemůže nic nahradit. Je to taky zábava a nejhezčí je sdílení zážitků.“ Do areálu se ještě vrátí s dcerou a všechna sportoviště pořádně vyzkouší.

Hejnová si zahrála stolní tenis, Svoboda vyzkoušel trenažér

Atletka Zuzana Hejnová měla být touto dobou v Tokiu. Motivaci si dokázala udržet i přes dlouhou pauzu způsobenou pandemií, ale zradilo ji zdraví. Kvůli bolavé achilovce není v top formě a jen tak na výlet do Tokia jet nechtěla. Olympijskou atmosféru přišla načerpat alespoň do ČEZ Atletiky na Olympijský festival v Praze, ze kterého byla nadšená. Nejvíce se těšila na to, že si vyzkouší sporty, na které normálně nemá čas. Většinu času strávila na autogramiádě s dětmi a pak zamířila do sportovní haly, kde si zahrála stolní tenis. Moderní pětibojař David Svoboda vyzkoušel triatlonový trenažér.

Slavily se medaile

Na olympijských hrách v Tokiu zaznamenala Česká republika první dva medailové úspěchy. To se samozřejmě neobešlo ani bez pořádného fandění v Olymp Centru sportu, ve kterém se tou dobou nacházel také šermíř Jiří Beran. „Alexi, ty bejku! Je to tam, placka,“ vzkázal v návalu euforie bronzovému Alexanderovi Choupenitchovi. Ke gratulacím se přidala také Eva Samková, která poslala zdravici Jiřímu Rohanovi: „Lukáši, gratulujeme! Premiérová stříbrná medaile. Všichni jsme ti fandili a doufáme, že za náma dojedeš na Olympijský festival v Praze.“

Sportovní výběrOFka

  • Proběhla ukázka šermu pod dohledem kordistů Veroniky Bieleszové a Jiřího Berana.
  • Ve sportovní hale shlédli návštěvníci badmintonový exhibiční zápas Jaromíra Janáčka a Tomáše Švejdy.
  • Na stanovišti rybolovu se konala exhibice mistrů světa v terčových a muškařských disciplínách.
  • V ČEZ Atletice si návštěvníci mohli zaskákat s Radkem Juškou.