Kupte si už nyní

Splněný sen! Trénink s Vernerem

Česká olympijská nadace plnila na Olympijském festivalu krasobruslařský sen! Každý někdy toužil po setkání se svým sportovním vzorem. Stejně to měli i sourozenci Klára, Tomáš a Jan Vlčkovi. Všichni se věnují krasobruslení a jejich přáním byl trénink s mistrem Evropy Tomášem Vernerem. Česká olympijská nadace proměnila jejich sen ve skutečnost na Olympijském festivalu v Brně a díky spolupráci se společností Sazka dostali také šek v hodnotě 39 000 Kč.

covfotoidsoh3fkc9thaaaaaaaafz3w.jpg

„Snažíme se plnit sny nejenom finanční, ale i ty nehmotné, jako je třeba trénink se sportovcem, účast na mezinárodním závodu a podobně,“ popisuje ředitelka České olympijské nadace Veronika Opršalová.

Pro trio nadaných sportovců přivezla do Brna šek v hodnotě 39 tisíc korun tisková mluvčí Sazky Veronika Diamantová.  „V rámci svého interního vánočního projektu jsme vybrali půl milionu korun a rozhodli se, že je věnujeme právě dětem z České olympijské nadace,“ řekla Diamantová. Finanční obnos byl rozdělen mezi několik rodin včetně Vlčkových.

Rozdávat radost a plnit sny bude Česká olympijská nadace festivalu i v dalších dnech. V sobotu 12. února v rámci Dne se StarDance opět ve spolupráci se Sazkou, o den později předá rodinám vouchery na produkty Procter&Gamble na rok zdarma. Několika dětem, které podporuje, navíc splní setkání s biatlonistkou Gabrielou Koukalovou.

Česká olympijská nadace podporuje mladé sportovce od 6 do 18 let ze sociálně slabších rodin. „Pokud rodič zjistí, že má na finanční podporu nárok, například když dostává přídavky na dítě, může nás kontaktovat s žádostí o pomoc. Peníze může použít na poplatky v oddíle, sportovní soustředění a další věci spojené se sportováním. Vše musí samozřejmě doložit,“ vysvětluje Opršalová.

Jednou z nadačních svěřenkyň byla i hokejistka Natálie Mlýnková, která se s reprezentací poprvé v historii České republiky kvalifikovala na olympijské hry v Pekingu. Celkově už bylo podpořeno přes tři tisíce dětí. „Rodiče můžou žádat dvakrát do roka. V roce 2022 jsou uzávěrky na konci února a poté na konci srpna,“ uzavřela Opršalová.

Festival hledáčkem fotografa