Kupte si už nyní

Speciální autobus, nejčistší jezero, desítky sportů a zábavy! Těšte se na Olympijský festival v Mostě

Už za rok, přesně 25. července 2024, otevře svou bránu Olympijský festival u jezera Most. Na jediné místo v České republice se koncentruje sportovní, ale i fanouškovská energie celé země. Právě zde vyroste největší fanzóna pro sledování olympijských her v Paříži, kam olympionici po svém návratu zamíří.

1689939409_dsc-3112

Na atmosféru Olympijského festivalu vzpomíná i nový ambasador akce Ondřej Synek: „Po návratu z her v Riu jsme měli velkolepé přivítání na festivalu v Lipně a byl to pro mě jeden z největších životních zážitků, za což bych chtěl zpětně všech fanouškům poděkovat a věřím, že se nám podaří stejnou atmosféru připravit i u jezera Most,” popisuje své zkušenosti trojnásobný olympijský medailista ve veslování.

Přijeďte doubledeckerem!

Nově je i tváří patrového autobusu, který bude od srpna vozit návštěvníky přímo k jezeru Most. Podle primátora města Marka Hrvola měli ke koupi vozidla hned několik důvodů: „Autobus jsme pořídili kvůli posílení dopravy města Most i pro zatraktivnění Olympijského festivalu u nás. Věříme, že jezero Most objeví i díky této akci řada lidí z České republiky.”

Jezero s druhou nejčistší vodou u nás vzniklo jako výsledek rekultivace hnědouhelného dolu a bylo pojmenováno na památku zbouraného města, které muselo ustoupit těžbě uhlí.  „Rozhodli jsme se, že Olympijský festival by měl mít ještě hlubší myšlenku. Chceme lidem ukázat nové místo, které neznají a které je zajímavé i z principu trvalé udržitelnosti, z hlediska ochrany životního prostředí, rekultivované a krásné. Už teď nabízí skvělé podmínky pro sportování,” říká Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru a dodává: „Je to pro nás důležité i z pohledu zdatnosti dětí. V Ústeckém kraji patří statistiky k nejhorším, o to větší důvod uspořádat festival právě tady.”

Téměř 50 sportů a nekončně zážitků

Po dobu trvání olympijských her festival nabídne téměř padesát sportů k vyzkoušení pod vedením trenérů a olympioniků. Každý partner akce se spojí s jedním sportem, který podporuje. Město Most mělo jasnou volbu v házené, Ústecký kraj si vybral pro tuto oblast typický sport. „Veslování má v našem kraji, a také u jezera Most, silnou základnu. Je skvělé, že s tímto sportem mohou začít děti i v pozdějším věku a dostat se třeba na olympiádu. Věříme, že si léto u jezera Most užijí lidé nejen z našeho kraje letos i příští rok,” doplňuje hejtman kraje Jan Schiller.

Přijeď za námi DOUBLEDECKEREM! 🚌 Za rok sportujeme #OLYMPIJSKY u jezera Most 🏸 🏐

Ondřej Synek vás zve k jezeru Most! Nově je také tváří patrového autobusu, který bude od srpna vozit návštěvníky přímo k jezeru Most.