Kupte si už nyní

Skifařky a vodní slalomářka se po návratu z Tokia přišly podívat na festival. Vyzkoušely si golf

Stanoviště na Olympijském festivalu v Praze dnes přišla vyzkoušet trojice sportovkyň, která už má své vystoupení pod pěti kruhy v Tokiu za sebou. Skifařky Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová a slalomářka Kateřina Minařík Kudějová si zahrály golf a svezly se i na bobovém trenažeru. Zaplněný areál Olymp Centra sportu napjatě sledoval tenisové finále dvouhry žen, ve kterém získala Markéta Vondroušová stříbrnou medaili.

Olympijský <em>festival<_em> Tokio 2020 Praha_orig-94

Slalomářka Kateřina Minařík Kudějová do Tokia odlétala mezi úplně prvními českými sportovci. Celkem čtrnáct dní strávila v přísné karanténě, kdy nepotkala skoro nikoho. „Takže vlastně to, kvůli čemu na olympiádu rádi jezdíme, tedy potkávat se s ostatními sportovci, bylo letos úplně naopak. Když se objevily první případy nákazy, tak jsme se pak s nikým potkat nechtěli,“ popisuje Kateřina Minařík Kudějová. Jezdili jen na tréninky a pak zpátky do hotelu. Česká slalomářka patřila mezi favoritky závodu, nakonec skončila na patnáctém místě.

Své fanoušky přišla pozdravit na Olympijský festival do Prahy se skifařkami Lenkou Antošovou a Kristýnou Fleissnerovou. Společně usedly i v Sazka studiu Stromovka, kde se natáčí rozhovory pro CZECHTEAM.TV. Kromě studia strávily společně i čas na sportovištích. Všechny tři si šly společně vyzkoušet golf. „Já jsem golf nikdy nehrála, ale jezdíme na soustředění do Austrálie a tam občas chodíme na drive, takže párkrát jsem to zkoušela. Ale golf jako takový, že bych chodila po hřišti, tak to bych určitě nedala,“ řekla sympatická vodní slalomářka.

Skifařky, které skončily v Tokiu stejně jako na olympijských hrách v Riu na desátém místě, si odpoledne na Olympijském festivalu užily. „Mně se ten koncept festivalů hrozně líbí, nápad je to velmi dobrý. Lidem se přiblíží olympijský sport obecně a taky se zde sdruží fanoušci různých sportů. Mohou si zkusit i jiné sporty, než které jsou zvyklí hrát a to fakt oceňuju,“ komentovala Lenka Antošová.

Obě se chystaly, že si festival projdou a vyzkouší i některé další sporty. „Já bych si ještě ráda zkusila boby. Převléknu se ze šatiček a půjdu si to vyzkoušet," dodala druhá z dvojce Kristýna Fleissnerová. Lenka Antošová neváhala ani chvíli a rozhodla se, že půjde bobový trenažér vyzkoušet také. „Jsem otevřená ostatním sportům, spousta mi jich nejde, ale je bezva, že si tady můžu všechny vyzkoušet,“ řekla Fleissnerová. Kdyby prý byla malé dítě, byla by na Olympijském festivalu od rána do večera a vyzkoušela by si úplně všechno.

Dorazil i nejlepší český tým házenkářek DHK Baník Most

Do Prahy na Olympijský festival se osmnáctinásobné mistryně ČR těšily. Na sportovištích strávily celé dopoledne. Nejprve zamířily na plážový volejbal do Wienerberger Beach arény. S týmem dorazil i jejich maskot - černý anděl, který se též zapojil do hry. „Beach volejbal máme rády. Navíc tady na festivalu máme beach házenou, kterou my hrajeme spíš po sezóně, když se jdeme odreagovat,“ říká kapitánka černých andělů Lucie Mikulčik. Ve Wienerberger Beach areně se házenkářky dostaly tak do hry, že se jim z písku nechtělo.

„Holky si vyzkoušely bobovou dráhu, jsme tu nadšené. Určitě si chceme vyzkoušet i něco jiného, než týmový sport, třeba lukostřelbu,“ říká Mikulčik. Děvčata z týmu DHK Baník Most olympijské hry samozřejmě sledují pozorně. „Nejvíce jsem fandily včera Krpálkovi,“ shoduje se tým. Z Wienerberger Beach arény se pak přes celý areál festivalu vydaly směrem k šachovým stolům, kde si užily spoustu legrace.

Soutěž o pneumatiky Bridgestone

Ačkoliv je léto, příprava na zimu se neztratí. Na instagramovém účtu si můžete zasoutěžit o sadu zimních pneumatik Bridgestone Blizzak LM005. Podmínky soutěže a další informace zjistíte zde. Soutěž probíhá do 1. srpna 23:59, tak dlouho neváhejte.

Sportovní výběrOFka

  • Roztlačit bob a naskládat se do něj ve čtyřech si vyzkoušeli návštěvníci na bobovém trenažeru.
  • V T-Mobile Florbal zóně se konala exhibice s vrcholovými hráči.
  • Proběhly tři exhibice karate.
  • Návštěvníci si vyzkoušeli jachting na trenažéru na plachetnici třídy RS Tera.