Kupte si už nyní

Ski Karlov pod Pradědem součástí Olympijského festivalu

Do programu Olympijského festivalu 2018 se zapojila hned čtyři lyžařská střediska - Bílá, Mosty u Jablunkova, Karlov pod Pradědem a Kopřivná pod Pradědem.

karlov

Do Karlova pod Pradědem vproudí olympijská atmosféra o víkendu 24. a 25. února. Oba dny mohou zájemci trénovat či se rovnou pustit do závodu obřího slalomu ať už na lyžích, nebo snowboardu. Na běžkařském okruhu se bude pořádat závod v klasické i volné technice, součástí bude výuka i ukázka mazání lyží. Návštěvníci se dále mohou o víkendu seznámit s lyžařským orientačním během a na své si přijdou také milovníci biatlonu – od 11 hodin proběhne trénink na střelnici, následuje trénink na trati a od 14 hodin se mohou zájemci zúčastnit biatlonového závodu.

Sobotní program bude mimo jiné věnován skialpinismu, jeho výuce, ukázkám a individuálnímu závodu s měřením času (od 9 do 15 hodin). Zájemci si mohou od 12 hodin poslechnout přednášku horské služby. Další zajímavou aktivitou bude takzvaný retro závod, který odstartuje oba dny v pravé poledne – účastníci vyrazí do závodu na starých lyžích a v dobovém oblečení. Pro děti bude připravena dětská aréna se zábavnými zimními atrakcemi a doprovodným programem.