Kupte si už nyní

SKI areál Bílá součástí Olympijského festivalu

Do programu Olympijského festivalu 2018 se zapojila hned čtyři lyžařská střediska - Bílá, Mosty u Jablunkova, Karlov pod Pradědem a Kopřivná pod Pradědem.

bílá

Kromě tréninků a závodů v obřím slalomu na lyžích či snowboardu se bude v Bílé 10. a 11. února prezentovat skialpinismus – návštěvníci se mohou seznámit se základním vybavením a technikou tohoto sportu, skitouringem a technikou výstupu a sjezdu. V sobotu od 16:30 se pro odhodlané skialpinisty uskuteční závod ve sprintu. V Bílé si přijdou na své milovníci adrenalinu – součástí programu bude kromě závodů v alpském lyžování a snowboardingu také fatbike, ledolezectví či saně. U všech sportovních disciplín se zájemci nejprve seznámí s technikou jízd a poté se mohou vydat na tratě na vlastní pěst, případně se zúčastnit soutěží.

Oba dny bude probíhat také skicross a snowboardcross – návštěvníci si vyslechnou teorii, poté si společně prohlédnou trať, zhlédnou ukázkové jízdy a pak už se mohou vydat sami vstříc zatáčkám, skokům a překážkám. Děti se mohou vyřádit ve speciálním miniparku, kde si užijí bobování, sáňkování a další aktivity.