Kupte si už nyní

Samková i s přítelem Markem představila film Poslední závod. Lezec Ondra od ní dostal dort!

V areálu Nové Zbrojovky to dnes žilo! Eva Samková, Marek Adamczyk a režisér Tomáš Hodan prozradili zákulisní informace z natáčení filmu Poslední závod včetně nezveřejněných záběrů. Lezec Adam Ondra dostal od snowboardistky k 29. narozeninám dort a poté přijal její výzvu a předvedl, že ani prkno a svah mu nejsou cizí.

covfotoidsoh3fkc9thaaaaaaaaf4pg.jpg

Film Poslední závod vstoupí do kin 24. března, přesně 109 let od tragédie. Všechny jeho záběry byly pořízeny v Krkonoších. "Natáčelo se na místech, kde závod probíhal. Opravdu tam není ani vteřina z ateliéru, nebo že bychom něco dělali v údolí. Natáčet v takových podmínkách je risk po všech stránkách. Je to od všeho daleko, dostanete se tam jenom na skútrech a jste v první zóně národního parku, což je velmi střežená oblast. Plus to počasí," pozradil režisér Tomáš Hodan.

Jeho největším přáním v té době bylo, aby nesvítilo sluníčko. "Báli jsme se, že bude hezky. Začali jsme točit na Medvědí boudě a první dny bylo hezky. Modlili jsme se, aby se to zkazilo. Pak jsme přejeli k Labské boudě, což byla hlavní část, a tam začal foukat vítr, byla mlha, hnusně, tak jsme zamnuli ruce a šli jsme točit," dodal.

Marek Adamczyk se na nepříznivé podmínky připravoval se světovým rekormanem v plavbě pod ledem Davidem Venclem. "Předpokládali jsme, že nám bude zima. Domluvili jsme se s ním, že nás vezme na kurz otužování a pomůže nám se s tou zimou poprat. A o tom to je. Naučit se s ní pracovat. Mně osobně to hodně pomohlo. Momenty, kdy nám sundávali bundu a museli jsme jít něco hrát byly občas těžké na morál. Otužování je hlavně o hlavě," komentoval představil role Emericha Ratha.

Před kamerou se v menší roli představila i Eva Samková. "Parta byla skvělá. Líbilo se mi, jak si to všichni užívali a mám i pocit, že si Marek i více oblíbil Krkonoše. Pro mě jsou srdcovou záležitostí," vyprávěla. Návštěvníci mohli dobovou atmosféru částečně nasát přímo v areálu. K dispozici měli historické běžky i rady lyžníků z Vrchlabí.

Všechno nejlepší, Adame!

A to není všechno! Na Olympijský festival zavítal rovněž brněnský rodák Adam Ondra. Ačkoliv jsou mu bližší letní měsíce, ve snowparku se pod dohledem vítězky ze Soči nenechal zahambit. S prknem si rozuměl. Přiznal, že v mládí s myšlenkou vydat se na dráhu profesionálního snowboardisty koketoval. Včera navíc oslavil 29. narozeniny a za hromadného zpěvu návštěvníků mu Samková předala dort.

Mimo to zavzpomínal také na svou olympijskou zkušenost: "Lezení bylo konečně poprvé na olympiádě a já měl tu čest se toho účastnit. Bylo to něco neuvěřitelného. I přes to, že byla pandemie a nebyli tam diváci, tak to bylo hodně speciální. A i přes to, že výsledek nebyl takový, jaký jsem si přál, tak dnes už na ni dokážu s odstupem půl roku vzpomínat i s úsměvěm na tváři."