Kupte si už nyní

První turnus příměstských táborů je téměř u konce. Fandilo se střelcům

V areálu Olymp Centra sportu se ve čtvrtek ráno fandilo střelcům, kteří v Tokiu získali dvě medaile. První turnus příměstských táborů je téměř u konce. S dětmi si dnes na Olympijském festivalu v Praze zasportovala I atletka Kateřina Baďurová-Janků. Akci si užívají také dobrovolníci.

Olympijský festival Tokio 2020 Praha_orig-33

První turnus táborů je v cílové rovince

První turnus příměstských táborů na Olympijském festivalu v Praze i Brně je skoro za námi. Tábory jsou určené dětem od sedmi do patnácti let a konají se úplně poprvé v historii Olympijských festivalů. „Děti jsou rozdělené do deseti maximálně osmičlenných skupin. Cílem je, aby si co nejvíce zasportovaly a vyzkoušely co nejvíce sportů,“ vysvětluje koordinátor příměstských táborů Radek Zavřel. Jako táboroví instruktoři pracují učitelé tělocviku. Během pěti dnů si děti vyzkouší celkem dvacet sportů. Na konci tábora každé dítě obdrží podrobnou analýzu svých sportovních předpokladů. Může pak pro ně být jednodušší si do budoucna vybrat ten nejvhodnější sport. 

Během tábora několikrát navštíví i Olympijskou zónu EDA, kde se dozví vše o olympijských hrách. Tedy o symbolech, hlavních myšlenkách, hodnotách a historii. Děti se samozřejmě setkávají se slavnými sportovci, kteří na Olympijský festival přichází každý den. Někteří si s dětmi i zasportovali, jako třeba dnes atletka Kateřina Baďurová-Janků.

Každý účastník tábora v Praze i v Brně první den dostane tričko z olympijské kolekce Alpine Pro, batůžek a láhev na pití vyrobenou z šetrného plastu. To se shoduje s myšlenkou udržitelnosti ve sportu, kterou Olympijský festival propaguje. Po celou dobu je pro děti zajištěn pitný režim, teplý oběd a svačiny. A nechybí ani sladké odměny v podobě zmrzliny Polárka.

Baví se dobrovolníci i partneři

Olympijský festival by se neobešel ani bez dobrovolníků, kteří pomáhají především s provozem sportovišť. Dnes ráno si začátek směny osladili dárkem od Kinder a na závěr dne se utkali ve florbalovém turnaji na T-Mobile Florbal hřišti. V Olymp Centru sportu dnes proběhl také teambuilding firmy CPI.

Sportovní výběrOFka

  • Na Allianz Tenis kurtech si návštěvníci zasportovali pod dohledem profesionálního trenéra.
  • Vzpírání si dnes vyzkoušela nejenom Kateřina Janků Baďurová, ale i ostatní.
  • Ve sportovní hale trénovali návštěvníci svoji billiardovou zručnost.
  • Na slepém rameni Vltavy se jezdilo na plachetnicích.