Kupte si už nyní

První olympijský víkend už je minulostí

Ve SKI areálu Bílá se proháněli lyžaři, snowboardisti, skialpinisti i ledolezci. Málo známé sporty fatbike nebo workout se těšili velkému zájmu.

zeroz

Ještě větší zájem však zažily sáně a příležitost vyzkoušet přírodní sáňkařskou dráhu vytvořenou těsně před začátkem olympijského víkendu na jižním svahu. V tomto sportu se sice nesoutěžilo, ale možnost projet se lesními zatáčkami byla pro návštěvníky přesto velmi lákavá. Jižní svah byl také dějištěm závodů ve skicrossu a snowboardcrossu a v pátečním pozdním odpoledni i skialpinismu.

Pořadatele i zaměstnance horského střediska těšila hojná účast nejen na závodech, ale také návštěvnost jako taková. A to v obou víkendových dnech. Více soutěživosti bylo registrováno v alpských disciplínách. Na adrenalinové crossové sjezdy si totiž netroufl kde kdo. Ale i tak se našli odvážlivci a těžkou dráhu absolvovali.

Někteří sportu chtiví lidé ani nevěděli, že se dostanou do olympijského dění. „Vůbec jsme netušili, při rezervaci pobytu, že zde bude taková skvělá akce,“ pronesl s úsměvem tatínek dívky, která si s radostí zkoušela jízdu na fatbiku. Naopak manželé s malými klučíky si odskočili od lyžařského zájezdu a nasávali atmosféru a vítali možnost jiného vyžití než jen toho lyžařského. Všude bylo vidět radost a nadšení, hlavně na tvářích dětí, které na sněhu řádily. I to je cílem pořádání akcí, jako je Olympijský festival.

Olympijský víkend ve SKI areálu Bílá je minulostí. Štafeta je poslána. Kopřivná pod Pradědem a Mosty u Jablunkova se již nyní těší na fanoušky o víkendu 17. – 18. února.

Foto: ČOV/Jiří Zerzoň