Kupte si už nyní

Příměstský tábor poprvé na Olympijském festivalu

Poprvé v historii má Olympijský festival i příměstský tábor. Děti tak prožijí malou olympiádu každý den. V Praze a Brně proběhnou dva pětidenní turnusy určené dětem od sedmi do patnácti let.

jrs5533

První turnus začíná 26. července a druhý 2. srpna.  „Víc, než kdy jindy je teď důležité představit dětem různé sporty, dostat je trochu do formy a ukázat jim nové vzory v podobě olympioniků. Věříme, že společně se sportovními svazy tak pomůžeme vrátit děti do oddílů a klubů,“ říká místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník. Odborně proškolení instruktoři děti každý den provedou několika sportovišti a na konci týdne jim zpracují analýzu sportovních dovedností. Klidovou část dne zaplní interaktivní vzdělávací zóna, ve které se děti dozví více o olympijských hodnotách a historii olympismu.

 

"Věříme, že společně se sportovními svazy tak pomůžeme vrátit děti do oddílů a klubů."

 

Tým organizátorů zpracovává různé varianty fungování festivalu navázané na aktuální hygienická opatření nařízená Vládou ČR. „Děti na příměstském táboře budou mít vždy dopředu zamluvená sportoviště i edukativní zónu, tedy místa, kde se budou pohybovat nejčastěji. Kontakt s návštěvníky festivalu se budeme snažit eliminovat předem propracovaným plánem aktivit. Připravujeme hlavně bezpečný festival a děti si zaslouží prožít léto olympijsky,“ dodává ředitelka Olympijských festivalů Naďa Černá. Přihlášky jsou spuštěné od 16. března. Více najdete na našem webu v sekci Příměstské tábory.