Kupte si už nyní

Paraden na Olympijském festivalu v Brně už tuto středu

Už ve středu 21. února bude Olympijský festival na Výstavišti Brno ve znamení sportování tělesně postižených sportovců. Těch, kteří neměli v životě štěstí a nemohou sportovat tak, jako ostatní zdraví. Přijďte zítra přes den zatleskat těm, kteří se na jeden jediný, byť malý sportovní výkon musejí soustředit mnohem víc a připravovat se mnohem déle…

paraaaa

Kdo a v čem předvede své umění? Běh na lyžích poslepu: Mirka Sedláčková (13.00). Zvuková střelba: Pavel David a Markéta Kristlová (9.00). Curling: Milan Bartůněk. Bohumír Dvořák, Jaroslav Polívka a Pavel Chovanec (12.00). Krasobruslení: střední škola F. D. Roosvelta z Brna. Sledge hokej:  Olomouc – Sparta Praha (14.00).

Program Paradne bude startovat v 9 hodin ráno zvukovou střelbou a pokračovat bude až do autogramiády v 17 hodin.

Návštěvníci si i nadále budou moct zasportovat jako každý den na Olympijském festivalu a je opět připraven i kulturní a sportovní program se zajímavými osobnostmi.

Běh na lyžích poslepu

Miroslava Sedláčková + Martin Novotný (trasér)

Handicap: zrakové postižení

Miroslava Sedláčková je zrakově postižená atletka, která svoji aktivitu neomezuje pouze na jeden druh sportu. Je sice mistryní světa v běhu na 800 metrů a držitelkou hned několika dalších cenných kovů z běžeckých disciplín na mezinárodních akcích, ale současně také závodí na lyžích nebo na kole.

Zvuková střelba

Pavel David a Pavel Michelfeit

Pavel David začal před 13 lety pravidelně trénovat showdown. – aplikovaný stolní tenis pro zrakově postižené -  Pravidelným tréninkem se po šesti letech probojoval do reprezentace ČR. Zúčastnil se několika Mistrovství světa a Evropy. Za největší úspěch považuje dvanácté místo na Světových hrách v Soulu v Jižní Korei. Se zvukovou střelbou začal před dvěma roky.

Sledge hokej

Michal Vápenka

Pochází ze sportovní rodiny. Oba rodiče reprezentovali na OH v Michově 1972. Sportoval od mala, ale největší úspěchy přišli až po úraze ve 20 letech. Nejdříve lyžování a volejbal. Potom 15 let florbalu v brance Torza Sorry (florbal). A potom Sledge Hockey a poslední 3 roky i florbal na vozíku. Největší úspěchy: 3x zimní paralympijské hry (sledge), 1x letní paralympijské hry (volejbal).

A další osobnosti.

parara
parara