Kupte si už nyní

Paddleboardingu není třeba se bát! Lákadlem je také T-Mobile Florbal

V neděli se na Olympijském festivalu v Praze naplno sportovalo. V rámci T-Mobile Florbalu se na hřišti představili juniorští mistři světa i děti z úspěšného týmu Tatran Střešovice. Návštěvníci se nebáli ani kurzů paddleboardingu na slepém rameni Vltavy. Vyzkoušet sportoviště dorazil i primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib s rodinou.

Olympijský <em>festival<_em> Tokio 2020 Praha_orig-6

Po celý den byli na T-Mobile Florbal hřišti přítomni dva juniorští mistři světa, kteří návštěvníkům radili a pomáhali s florbalovými úkoly. „Na hřišti je připravena koordinační dráha a děti si můžou vyzkoušet také střelbu na rychlost či střelbu na přesnost. V případě zájmu se můžou návštěvníci střetnout i v utkání na mini hřišti,“ komentovala jedna z organizátorek. V jednu hodinu své dovednosti předvedly také děti z Tatranu Střešovice, který je historicky nejúspěšnějším florbalovým klubem v České republice. Každý víkend od 14:00 si můžou návštěvníci navíc zasoutěžit například o startovné na T-Mobile Olympijský běh či tričko z olympijské kolekce.

V areálu vodních sportů to žilo

Od začátku festivalu si paddleboard vyzkoušelo už několik stovek návštěvníků a do vody nespadl ještě ani jeden z nich. Každou hodinu doprovodil zájemce k vodnímu molu zkušený trenér, který je následně na první jízdu dokonale připravil. Tento sport prý bez problémů zvládne i malé dítě. „Návštěvníkům jsme ukazovali, jak nastupovat, jak si stoupnout i jak se správně drží pádlo. Po deseti minutách už jezdili po laguně tam a zpátky,“ říkal trenér paddleboardingu Jaroslav Antoň.

Podle trenéra je nedůležitější překonat prvotní obavy: „Každý má představu, že sport na vodě, při kterém se stojí, se automaticky rovná koupání, tak to ale není.“ Každému u stanoviště se pomohlo s výběrem správného paddleboardu a pak už jen zbývalo dodržet instrukce trenér. Každý se na paddleboardu naučil a odcházel spokojen. Jako bonus dostali odvážlivci zdarma na cestu časopis o paddleboardingu.

Dorazil i primátor

„Je super, že si tady člověk může vyzkoušet různé druhy sportů a zjistit, co by mu třeba sedělo nejvíc. Především teď v době po covidu je to obzlávšť důležité. Budu se muset také začít víc hýbat,“ pousmál se Hřib. Na festival přijeli s rodinou autobusem Dopravního podniku hl. m. Praha, který návštěvníky do Olymp Centra sportu pravidelně vozí od pátku do neděle. S malou dcerou se vydali s hrací kartou Kinder Joy of Moving obcházet stanoviště. Začínali střelbou z luku a vyzkoušeli také bobový trenažér. Sám Hřib neodolal ani jízdě v Toyota Skateparku.

Sportovní výběrOFka

  • Návštěvníci ověřili svůj orientační smysl v mini bludišti pro veřejnost.
  • Šachy jsou také sport a na Olympijský festival v Praze dnes zavítala mezinárodní mistryně Natálie Kaňáková.
  • Také v neděli probíhaly exhibice úpolových sportů, a to juda a karate.
  • Děti se seznamovaly s turistikou. Poznávaly krásy České republiky i turistické značky.