Kupte si už nyní

Olympijský park 2018 v Ostravě: Ostravar Aréna a čtyři lyžařská střediska

Ostrava podruhé přivítá Olympijský park. V době olympijských her v Pchjongčchangu 2018 navíc představí odvážný koncept: centrem se stane Ostravar Aréna, kterou doplní čtyři známá lyžařská střediska Moravskoslezského kraje. Součástí projektu budou dva skiareály. Kopřivná a Karlov pod Pradědem v Jeseníkách, Bílá a Mosty u Jablunkova v Beskydech.

Ostrava olympijsky park

„Ostrava nabízí originální koncept, kdy fanoušky láká na sportoviště ve zcela přirozeném prostředí. Hala je známá jako domácí aréna místního hokejového týmu a v posledních letech hostila mnoho  vrcholných akcí včetně mistrovství světa v hokeji, tudíž je pro fanoušky zcela přirozené zavítat do ní na sportovní akci. Navíc část sportovního programu bude připravena na prostranství před halou,” říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. „Také lyžařská střediska jsou tradičním cílem sportovních fanoušků. Jsem rád, že se představitelé rozhodli rozšířit myšlenku olympijských parků prakticky na celé území Moravskoslezského kraje, a věřím, že si fanoušci najdou cestu do jednotlivých skiareálů, kde pro ně bude připraven zajímavý program,” dodává.

Statutární město Ostrava má za posledních několik let bohaté zkušenosti s vrcholnými sportovními akcemi. Olympijský park při příležitosti her v Riu de Janeiro 2016 nebyl výjimkou. I proto se vedení města rozhodlo podpořit myšlenku dalšího parku při příležitosti her v Pchjongčchangu 2018.

„Bezprostředně po mimořádném úspěchu loňského letního Rio parku, který se převážně odehrával v centru města, jsme si s organizátory řekli, že by bylo fajn si takovou akci zopakovat hned při nadcházející zimní olympiádě. Jsem rád, že se tento náš záměr proměňuje v realitu. Zatímco vloni si desetitisíce obyvatel i návštěvníků města mohly vyzkoušet letní olympijské disciplíny. Příští rok budeme mít možnost prověřit naše dovednosti u zimních olympijských sportů. Věříme ve stejný zájem a odezvu veřejnosti a určitě se potvrdí, že Ostrava sportem žije a takové akce zkrátka umí,” říká primátor města Ostrava Tomáš Macura.

Pro Moravskoslezský kraj je atraktivní rozšíření projektu do jednotlivých zimních středisek. „Díky olympijským parkům se může atmosféra sportovního svátku přenést i do našeho kraje a nabídnout návštěvníkům dny plné sportu a zábavy. Tentokrát by se však centra neměla omezit pouze na naši krajskou metropoli, ale rozšířít se také do oblasti Beskyd a Jeseníků. Věřím, že se u nás podaří vytvořit pro všechny skvělé zázemí a že tu návštěvníci načerpají nejen nezapomenutelné zážitky, ale i specifický charakter Moravskoslezského kraje, kam se i v budoucnu budou chtít podívat,”  říká Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Představení projektu v Ostravě