Kupte si už nyní

Olympijský festival zářil v Praze

Festival nekonaných festivalů – tak by se také mohla jmenovat akce Praha září, která až do konce měsíce probíhá na pražském Výstavišti. Součástí byl minulý týden i Olympijský festival, který se měl během Her v Tokiu uskutečnit v Praze, Brně a Ostravě.

REI_1731

„V současné době je mnohem víc než kdy jindy důležité, aby se lidé hýbali. Proto jsme rádi, že s námi do projektu Praha září šlo dvanáct svazů, kteří atraktivní formou představují své sporty. Vysoká návštěvnost zóny Olympijských festivalů ukazuje, že veřejnost podobné akce chce a my věříme, že stejně jako budou příští léto olympijské hry, uskuteční se i Olympijský festival,“ říká Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru.

Zábava pro celou rodinu


V dolní části areálu vedle Bruselské cesty vyrostlo například golfové odpaliště, hokejbalové minihřiště, badmintonové kurty i koše na stále více populární hru disk golf. Návštěvníci si mohli vyzkoušet například i dráhu zručnosti s ragbyovým míčem, veslařské trenažéry, sportovní rybolov s hodem na přesnost, nebo si zahrát zahradní šachy pod dohledem odborníka. Představil se také taneční sport, ten nabídl lekce s instruktorem pod otevřeným nebem a ukázku breakdance. Zóna Olympijského festivalu fungovala do 19. září.

Součástí festivalu Praha září jsou i koncerty a různé debaty. V rámci projektu EWOS 2020 vystoupí Tomáš Mirovský, koordinátor velkých sportovních akcí, který má na starosti dobrovolníky pro Olympijské festivaly. Co vede lidi k tomu, aby si vzali dovolenou, přerušili prázdniny a šli zdarma pomáhat? O fenoménu dobrovolnictví bude mluvit 23. září od 19:00 hodin v sekci Letní poloha na Výstavišti.