Kupte si už nyní

Olympijský festival v Praze zahájen! Na pódiu se představili Mirai i Kateřina Emmons

V pravé poledne 23. července začalo slavnostní zahájení Olympijského festivalu v Praze. Hodinovým programem na pódiu provedl návštěvníky krasobruslař Tomáš Verner a jako první vystoupil zpěvák Mirai Navrátil. Nechyběla ani ambasadorka Kateřina Emmons a v nástupové kolekci přišli cyklista Roman Kreuziger a kladivářka Kateřina Šafránková. To ale není ani zdaleka všechno.

Mirai

Mirai Navrátil má japonské kořeny a do poslední chvíle se těšil, že bude fandit českým reprezentantům přímo na sportovištích v Tokiu. Nakonec ale podle svých slov došel k závěru, že všude dobře, doma nejlíp. Zahrál celkem tři písničky a posledním hitem Když nemůžeš, tak přidej podpořil českou výpravu alespoň na dálku. „Je mi líto, že nemůžu našim sportovcům fandit v Tokiu,“ komentoval. Krátký koncert si pod pódiem užívaly i Eva Samková, Andrea Sestini Hlaváčková, Klára Křížová a Kristýna Hoidarová Kolocová.

Návrat dětí ke sportu

Poté návštěvníky festivalu pozdravil místopředseda ČOV Libor Varhaník. Ten zároveň vyzdvihl myšlenku Olympijských festivalů, kterou je návrat dětí ke sportu. „Tady na Olympu si mohou vyzkoušet 47 sportů, což je neuvěřitelně pestrá škála aktivit od skateboardingu po lukostřelbu.“ Tuto ideu podpořila také místopředsedkyně Národní sportovní agentury Markéta Kabourková: „Máme další příležitost ukázat dětem, že pohyb je přirozenou součástí bytí, že je zábavný a že zdravá soutěživost je kořením života.“ Dalším hostem byl i starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Čeko ganbare

Japonský velvyslanec Hideo Suzuki zahájil svůj proslov dvěmi českými větami, poté už však plynule přešel do japonštiny, ve které vyjádřil víru v posílení česko-japonských vztahů. Nakonec se ale přeci k češtině vrátil. Pokřik „Čeko ganbare“ doplnil naším „Češi do toho!“ Co by to ale bylo za zahájení bez ambasadorky Kateřiny Emmons. „Být ambasadorkou je obrovská čest a děkuji Českému olympijskému výboru, že si mě vybral. Jsem na to hrdá a doufám, že přijde hodně lidí a celou akci si užijí,“ radostně pronášela olympijská vítězka z Pekingu.

GO KROJ!

Zahajovací ceremoniál olympijských her v Tokiu se blížil a i návštěvníci chtěli vidět nástupovou kolekci na vlastní oči. V té se jim představila kladivářka Kateřina Šafránková spolu s cyklistou Romanem Kreuzigerem. S nimi s napětím očekávala nástup české výpravy i návrhářka Zuzana Osako. „Jsem šťastná a vděčná zároveň, že se zahájení mohlo zúčastnit tolik našich sportovců. Dostávám úžasná videa od přátel z Japonska. GO KROJ!,“ popsala své pocity.

CZECHTEAM.TV

Tomáš Verner představil i projekt CZECHTEAM.TV a další spolumoderátory Sazka Studia Stromovka, mezi kterými bude Kristýna Hoidarová Kolocová, Andrea Setini Hlaváčková, Klára Křížová a Tomáš Zástěra. Diváci je tady uvidí každý den v 16:30, kdy budou uvádět hodinový souhrn věnovaný olympiádě právě pro CZECHTEAM.TV.