Kupte si už nyní

Olympijský festival v Praze přivítal medailisty a další olympioniky!

Na Olympijský festival v Praze dnes dorazili medailisté a další sportovci, kteří reprezentovali Českou republiku na olympijských hrách v Tokiu. Judistu Lukáše Krpálka, slalomáře Jiřího Prskavce a Lukáše Rohana, šermíře Alexandra Choupenitche a Jakuba Jurku, plavkyně Barboru Seemanovou a Kristýnu Horskou, plavce Jana Micku a Jana Čejku, gymnastku Anetu Holasovou, slalomářku Kateřinu Minařík Kudějovou, veslařku Lenku Antošovou a veslaře Jiřího Šimánka čekalo v hlavním městě bouřlivé přivítání.

Olympijský <em>festival<_em> Tokio 2020 Praha_orig-100

Spřátelili se na oslavách v autobuse

Judista Lukáš Krpálek a slalomář Jiří Prskavec se spřátelili v roce 2016 na olympijských hrách v Riu, kde oslavovali judistův zlatý úspěch. Společně dorazili na Olympijský festival v Praze. „Strávili jsme spolu spoustu času na různých mediálních akcích a navštěvujeme se i v rámci rodin. Především si ale přejeme sportovní úspěchy a vzájemně se před závody podporujeme. Vždy si před nimi napíšeme,“ komentoval Prskavec. Na olympijských hrách v Tokiu získali zlato oba ve stejný den. „Opravdu nás mrzelo, že jsme si nemohli jít fandit,“ dodal.
 
Oba se shodli na tom, že olympijské hry byly uspořádány velmi kvalitně, i když občasná nařízení byla dle slov Prskavce až úsměvná. „Já nemám žádnou negativní zkušenost až na to, že jsme nemohli na sportoviště podporovat naše reprezentanty. To nám chybělo, protože to je ta věc, kvůli které je olympiáda olympiádou – vždy přijede ten daný stát a všichni se podporují ve výkonu. Tím nechci říct, že jsme si nedrželi palce a nefandili si. To samozřejmě ano, ale bohužel jenom u obrazovek,“ hodnotil Krpálek.
 
Dále je také mrzelo, že fanoušci nemohli na sportoviště alespoň v omezeném počtu. I přesto se s podporou setkávali alespoň na ulicích a za branami sportovních areálu. „Stáli za branami, kde nic neviděli, pouze slyšeli rozhlas a měli to puštěné na telefonech. Bylo jich tam kolem dvou tisíc a jenom nasávali atmosféru a fandili,“ popsal zážitky Prskavec. Dojmy přidal i judista: „Cesta na slavnostní zahájení byla něco nádherného. Jeli jsme tak půlhodinu a všude kolem silnic byli lidi s bannerama a bylo na nich vidět nadšení z toho, že kolem nich jedou autobusy plné sportovců,“ uzavřel.

"Krpálek je velkej, že přepere kohokoliv"

Medailisté si v areálu Olymp Centra sportu obešli také několik stanovišť, na kterých je čekaly různé výzvy. Na Allianz stanovišti si zapinkali s tenisovou raketou, v Samsung zóně vyzkoušeli veslařské trenažery, shlédli model vodního kanálu, zkusili si judo a poté si načepovali pivo Pilsner Urquell z tanku. V ČEZ Energy zóně si zašplhali na laně a na T-Mobile Florbal hřišti si zahráli i s malým Matyášem, který se stal parťákem Lukáše Krpálka. S tím společně zvítězili. Procházku areálem zakončili ve VISA Eko zóně.
 
Hlavním vrcholem dne bylo jejich slavnostní přivítání, na kterém se k nim přidali další olympionici - Alexander Choupenitch, Barbora Seemanová, Jan Micka, Jakub Jurka, Kateřina Minařík Kudějová, Aneta Holasová, Lenka Antošová, Kristýna Horská, Jan Čejka a Jiří Šimánek. Na pódiu všichni poděkovali fanouškům a nebyla nouze ani o vtipné momenty. Když přišel čas na dotazy z publika, všechny rozesmál jeden z malých návštěvníků, který do mikrofonu pronesl: „Krpálek je velkej, že přepere kohokoliv.“ Padl i dotaz směrem k Prskavcovi ohledně potřebné výšky k tomu stát se slalomářem. Ten s úsměvem odpověděl, že výhodou je být malý.
 
Při házení podepsaných tenisových a volejbalových míčů do publika se Prskavec pokusil i o fotbalový kop. Ten se vyvedl, nicméně i s míčem odletěla jeho bota. Žádný návštěvník však neodešel s prázdnou. Celý den zakončila autogramiáda všech sportovců.

olympijsky-emfestivalem-tokio-2020-prahaorig-103.jpg

Sportovní výběrOFka

  • Proběhl ukázkový trénink extraligových volejbalistek.
  • Konala se exhibice zápasnice Adély Hanzlíčkové a ukázkový trénink české reprezentace v zápase.
  • Ve Wienerberger Beach aréne proběhla exhibice reprezentantek ČR Michaly Kvapilové a Michaely Kubíčkové.
  • Konala se exhibice v ultimate frisbee.