Kupte si už nyní

Olympijský festival v Brně zahájila Lucie Šafářová symbolickým zapálením olympijského ohně

V areálu Olympijského festivalu v Brně se během dne nejprve sportovalo a přesně v 18:00 začalo slavností zahájení. I tady návštěvníkům zazpíval Mirai Navrátil. Na pódium přišla i návrhářka nástupové kolekce Zuzana Osako.

Olympijský festival Tokio 2020_orig-5

Z Olympijských festivalů se stal fenomén, který se šíří za hranice České republiky. Tradici jejich konání založil Český olympijský výbor v roce 2014 při příležitosti her v Soči. "Těší mě, že Česká republika inspiruje ostatní národy. Moc bych si ale přála, aby se stala tradice právě z našeho brněnského festivalu. Aby nadále bavil děti, lákal je ke sportu a umožňoval jim zde s rodinou a kamarády prožívat výkony našich reprezentantů. Věřím, že se mi díky vytrvalé práci organizátorů i podpoře města tento sen vyplní a že se tu v budoucnu zase uvidíme,“ uvedla při zahájení primátorka města Brna Markéta Vaňková. Stejně jako paní primátorka, tak i místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník je hrdý, že myšlenka Olympijských festivalů vzešla právě z České republiky.

Sport rozvíjí spolupráci a přátelství

Jihomoravský hejtman Jan Grolich zase vidí přínos festivalu v tom, že přivede děti zpět ke sportu. „Sport znamená nejen zdravý pohyb, ale i smysl pro čistou hru, spolupráci a přátelství. Učí překonávat překážky, rozvíjet se a jít si za svým cílem. Festival je dobrou příležitostí, jak zvláště dětem po covidovém sportovním výpadku ukázat lepší alternativu k počítačové obrazovce.“

Zapálení olympijského ohně

Na konci slavnostního ceremoniálu zapálila ambasadorka festivalu Lucie Šafářová symbolicky oheň a zahájila tak tím brněnský Olympijský festival. A samozřejmě nezapomněla popřát festivalu hodně zdaru, pěkné počasí a spokojené návštěvníky. „Doufám, že děti to tady bude bavit, že si zde najdou svůj olympijský sport a že zde přivítáme mnoho budoucích zlatých olympioniků,“ doplnila svoji zdravici.