Kupte si už nyní

Olympijský festival hledá 1000 dobrovolníků

Být u toho, když budou všichni fandit Adamovi Ondrovi. Mít stejné tričko jako Lukáš Krpálek. Vyzkoušet si téměř padesát sportů. To vše se splní dobrovolníkům na Olympijském festivalu.

1688-_jrs2217

Právě startuje online nábor dobrovolníků, kteří pomohou s fungováním Olympijských festivalů. Během letních her v Tokiu od 24. července do 9. srpna ožijí tři česká města pravou olympijskou atmosférou. „ Důkazem, že dobrovolníky práce během Olympijského festivalu baví je fakt, že 50% lidí se vždy vrátí a znovu nám ve svém volnu pomáhají vytvořit malou olympiádu doma. Vážíme si toho a věřím, že se nám i letos podaří najít dostatečný počet lidí, “ říká místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník.

Do lokality Praha bude potřeba 300 dobrovolníků, v Brně 350 a v Ostravě také 350. Dobrovolníci se zaváží odpracovat alespoň 9 směn během doby konání Olympijských festivalů, na výběr mají dopolední a odpolední časy, stejně tak možnost zapojení jen během 3 prodloužených víkendů, na které Olympijský festival připadá. Dobrovolníci budou pomáhat jak na sportovištích, tak se mohou zapojit do organizace příměstských táborů pro děti, nebo olympijského vzdělávání.

Během 17 dnů, kdy festival trvá, budou mít k dispozici všechna sportoviště areálu, potkají úspěšné olympioniky a dostanou oblečení z nové kolekce Alpine Pro. Minimální požadovaný věk je 17 let.