Kupte si už nyní

Olympijský festival chystá lahůdku! Biatlonový závod sportovních osobností

Atraktivní podívanou nabízí nedělní program Olympijského festivalu v Ostravě. Připraven je totiž štafetový biatlon, jehož se zúčastní významné sportovní osobnosti. Bude skutečně velmi zajímavé sledovat, jak si v takovém závodě povedou persony, které docílily významných sportovních úspěchů ve zcela odlišných odvětvích.

biatlon

Tak třeba Zdeněk Pospěch, bývalý fotbalista Baníku, Sparty, který se prosadil v německé bundeslize i dánské lize. Na běžkách prý nestál dobře patnáct let. „Naposledy někdy na nějakém soustředění,“ usmívá se 31násobný reprezentant před nedělním biatlonovým startem. O kondici nemusí mít strach, ještě nedávno válel za druholigovou Opavu. „Horší to bude s technikou. Ale jestli tam bude někdo lepší, a to asi bude, pokusím se to nějak odkoukat,“ podotýká bývalý fotbalista, jenž ve své kariéře nasbíral celou řadu úspěchů. V české lize slavil titul s Baníkem i Spartou, v dánské pak dokonce tři v dresu FC Kodaň. Aby dosáhl nějakého úspěchu i v nedělním biatlonu, bude muset k dobrému běhu přidat i dobrou střelbu. „To bude teprv zábava,“ předesílá Pospěch.

Nebude v tom v neděli 18. února zdaleka sám. Do běžek se obuje například také Leopold Sulovský, první Čech, který kdy zdolal Mount Everest. Připraven bude hokejový olympijský šampión David Moravec. Gólů nastřílel během své kariéry hodně, ale jakou mušku prokáže na biatlonové střelnici?

Hvězdnou startovní listinu doplní bývalý skokan Jakub Janda, účastník moskevské olympiády Jiří Sýkora, mnohonásobná světová rekordmanka ve skoku o tyči Daniela Bártová, pětinásobný olympijský účastník Petr Korbel, horolezec Libor Uher a také naganský sdruženář Marek Fiurášek.

Start je naplánován na nedělní patnáctou hodinu. A protože se dá očekávat velký divácký úspěch, lze dopředu prozradit, že o týden později, v sobotu 24. února, se biatlonová štafeta poběží znovu. A mezi nahlášenými závodníky je například Verner Lička, olympijský vítěz z Moskvy, bývalý hráč, trenér i manažer Baníku Ostrava.