Kupte si už nyní

Olympijskému festivalu se podařilo vrátit děti ke sportu

Desítky tisíc dětí zavítaly s rodiči na Olympijské festivaly v Praze a Brně, kde si mohly vyzkoušet přes 30 sportů. A podle ohlasů nadšených malých návštěvníků nezůstane jen u zkoušky, ale většina z nich si najde cestu ke sportu i po skončení oblíbené sportovní akce.

emolympijskyem-emfestivalem-2021high

Ambasadorky festivalů, olympijské medailistky a matky Lucie Šafářová a Kateřina Emmons jsou rády, že mohou podpořit projekt, který má ambiciózní cíl. „Na Olympijském festivalu se prezentuje přes třicet svazů a děti si tak vyzkoušely mnoho různých sportů, které by normálně neměly šanci v životě poznat. Festivaly mají skvělou atmosféru a olympijské hry jim dávají nové sportovní vzory. Na naše děti to letos mělo obrovský vliv a doufám, že i na ostatní,“ říká olympijská vítězka Emmons.

olympijsky-festival-tokio-2020-prahahigh-4  olympijsky-festival-tokio-2020high-2  

Sedmnáct dní sportování, fandění a vítání je u konce. V Olymp Centru sportu si návštěvníci mohli vyzkoušet 47 sportů, v areálu SKP Kometa Brno 32. “Během letošních příprav Olympijských festivalů jsme se nesčetněkrát setkali s pochybnostmi, jestli má smysl akci připravovat. Věděli jsme, že právě v této době Olympijský festival dostává další rozměr a tím je inspirovat děti ke sportu. Když jsme večer viděli, jak děti přemlouvají rodiče, aby ještě mohly zůstat, bylo jasné, že se nám náš cíl podařilo splnit,” hodnotila projektová manažerka Naďa Černá.

olympijsky-festival-tokio-2020high-3 

Organizátoři akce letos jako novinku uspořádali i dva turnusy příměstských táborů, které se těšily velké oblibě. „Děti si zde otestovaly své dovednosti na sportovištích a zjistily, k jakému sportu mají předpoklady. Navíc se mohly dozvědět informace o olympijských hrách a hodnotách v Olympijské zóně EDA. Zároveň ve Visa Eko zóně získaly informace o současném trendu udržitelnosti, jak v běžném životě, tak i ve sportu. Někteří účastníci tábora se dokonce hlásili na druhý turnus,“ doplnila Černá. 

emolympijskyem-emfestivalem-2021high-3  emolympijskyem-emfestivalem-2021high-2  emolympijskyem-emfestivalem-2021high-1 

Na Olympijské festivaly přijeli s fanoušky slavit i olympionici z Tokia. V Praze se o své úspěchy podělil Lukáš Krpálek, Jiří Prskavec, Lukáš Rohan, Markéta Vondroušová, Josef Dostál s Radkem Šloufem a řada dalších. V Brně slavil Alexander Choupenitch, střelci Lipták s Kosteleckým, Bára Krejčíková a Adam Ondra. "Je to úžasné! Víc diváků, než v Tokiu! Nečekal jsem, že tady bude tolik lidí a ty ovace budou takové, když jsem skončil jako sedlák u Chlumce," pochvaloval si s humorem atmosféru právě ambasador brněnského festivalu Adam Ondra. 

 

 

 

Podívejte se, jak vypadal poslední den Festivalu v Praze!

Průběžně se v areálu Olympijských festivalů konaly sportovní exhibice za účasti našich reprezentantů. Prezentovaly se všechny zainsteresované sportovní svazy. V průběhu festivalu se konal také Den pro seniory, kde se představil například fotbal v chůzi a další aktivity zastřešené klubem Senior fitnes. Po celou dobu trvání Olympijských festivalů měli senioři vstup zdarma. Den paralympijských sportů nabídl k vyzkoušení třeba tenis na vozíku, nebo fotbal pro nevidomé.

V rámci Dne udržitelnosti se ve Visa Eko zóně konaly přednášky o recyklaci plastů s názornými ukázkami. Udržitelnost ve sportu je hlavním tématem nové koncepce a strategie ČOV, která vzniká v rámci mezinárodního projektu ASAP (As Sustainable As Possible). Ten je financovaný z programu Erasmus Evropské Unie. A proběhl také Den České olympijské nadace. Benefičního fotbalového utkání se zúčastnil tým Real Top Praha, který změřil své síly s výběrem České olympijské nadace. V poločase utkání proběhlo předání šeku v hodnotě sto tisíc korun, které nadaci věnoval manažer, globální stratég a kouč Jan Mühlfeit.  Česká olympijská nadace podporuje právě děti ze znevýhodněných rodin ve sportování. Poslední den doslova proběhl v obou areálech Běh olympijským festivalem, který pomyslně předal olympijskou štafetu T-Mobile Olympijskému běhu, který startuje 8. září. 

 

Jak fanoušci připravili pro Adama nezapomenutelnou atmosféru!

Těšíme se na vás u dalších olympijských her!