Kupte si už nyní

Olympijská atmosféra doma! V Brně a Ostravě se fanouškům otevřely Olympijské festivaly

Přesně v jedenáct hodin dopoledne, tedy hodinu před startem zahajovacího ceremoniálu v Pchjongčchangu, se slavnostně otevřely brány Olympijského festivalu v Brně a Ostravě. Fanouškům jsou oba festivaly přístupné denně po celou dobu konání olympiády.

fb-mjr6277

V Ostravě se festival koná v areálu OSTRAVAR ARENY, v Brně na Výstavišti v pavilonu Z. Až do 25. února si mohou návštěvníci v obou lokalitách vyzkoušet více než 30 sportů, fandit českým olympionikům na velkoplošných obrazovkách nebo si užívat kulturní program.

„Díky spolupráci se sportovními svazy nabízíme návštěvníkům opravdu hodně pestrý program a věříme, že zaujme. Návštěvníci si budou moct užít jak volné sportování, tak výukové lekce, sportování pod dohledem zkušených trenérů, ukázky jednotlivých sportů i exhibiční vystoupení,“ říká Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru.

Sportovní vybavení si lze zapůjčit na místě, dětem i dospělým bude na sportovištích k ruce i instruktor. Tahákem pro fanoušky je také olympijský chléb Karel dostupný ve stáncích s občerstvením.

Zahajovacího ceremoniálu v obou městech se zúčastnili i samotní sportovci. V Brně to byl hokejový brankář Milan Hnilička či krasobruslařka Eliška Březinová, v Ostravě zase hokejista David Moravec nebo veslař Oldřich Svojanovský.

„Podařilo se vám skvěle přiblížit olympijské hry v Pchjongčchangu lidem v České republice. Užijte si následující dva týdny a nezapomeňte, že přesně před padesáti lety vybojoval první Čechoslovák Jiří Raška zlato na zimních olympijských hrách," vzkázal Svojanovský, dvojnásobný olympijský medailista.

Festivaly jsou otevřeny denně od 9 do 19 hodin, v pátek a v sobotu až do 21 hodin. Vstupné je 50 korun, děti do 150 centimetrů a senioři mají vstup zdarma.