Kupte si už nyní

Ocenění pro projekt Olympijských parků: 2. místo v soutěži BEA world

Projekt “Olympijské parky” nezískal v uplynulých letech uznání pouze u českých sportovních fanoušků. Už dvakrát jej ocenila odborná veřejnost – stejně jako Olympijský park Soči-Letná 2014, i druhá edice Olympijský park Rio-Lipno 2016 zabodoval v mezinárodní soutěži Best Event Awards. Odborná porota ho ohodnotila jako druhý nejlepší projekt v kategorii Nezisková událost roku.

Oceneni

Projekt do soutěže přihlásila společnost AV MEDIA, která je od roku 2012 partnerem českého olympijského týmu. „Ocenění nás velmi těší,“ říká Jan Kubinec, obchodní ředitel AV MEDIA, který projekt obhajoval před porotou v Portu. „Chtěli jsme ukázat, že i v České republice vznikají eventy, které svou kvalitou a dosahem dokáží obstát v zahraniční konkurenci.“

Branami prozatím největšího ročníku Olympijských parků prošlo v roce 2016 více než milion návštěvníků. Celá akce trvala 17 dní a návštěvníci si mohli vyzkoušet 47 olympijských i neolympijských sportů. Povedlo se naplnit tři hlavní cíle projektu – podpora zdravého životního stylu, oživení regionu a tradiční televizní fanoušci se dostali k aktivním sportu.

"Uznání českého projektu Olympijské parky v zahraničí je pro nás jasným znamením, že naše iniciativa má opodstatnění, že ji umíme kvalitně zpracovat a zorganizovat nejenom pro sportovní veřejnost, která si užívá jednotlivé aktivity, ale také z pohledu odborné veřejnosti, která tímto oceněním potvrdila profesionalitu našeho organizačního týmu,” říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Do soutěže Best Event Awards, která každoročně vybírá nejlepší akce, eventy a živou komunikaci z celé Evropy, se letos přihlásilo rekordních 296 projektů. Během dvoudenního festivalu se porotě i účastníkům každý projekt, jenž se dostal do užšího výběru, představil krátkým videem a následnou osobní prezentací tvůrců projektu. Vše hodnotila nejen odborná porota, ale také sami návštěvníci na speciální webové stránce.

Festival BEA world vznikl před dvanácti lety v italském Miláně. Letos se soutěže zúčastnily projekty z více než 29 evropských zemí.