Kupte si už nyní

O atletiku je na Olympijském festivalu v Ostravě velký zájem

Součástí programu Olympijského festivalu 2018 v Ostravě nejsou pouze všechny zimní olympijské disciplíny, ve kterých bojují sportovci na probíhajících hrách v Pchjongčchangu, ale své zastoupení mají také neolympijské, letní a adrenalinové sporty.

atl

Jedním z ostravských stanovišť, které patří mezi nejnavštěvovanější, je atletika - prezentace Kontinentálního poháru 2018, který se začátkem září uskuteční právě v metropoli Moravskoslezského kraje. Atletické aktivity nejen pro děti se nachází přímo u ledové plochy v OSTRAVAR ARÉNĚ, návštěvníky lákají velkoformátové fotografie českých atletů Michaely Hrubé, Barbory Špotákové, Pavla Masláka a Jana Kudličky, patronů projektu Ostrava fandí kontinentům. Děti si mohou vyzkoušet atletický kvíz a vyhrát zajímavé ceny a vyfotit se z fotokoutku.

Návštěvníci se mohou jako šampioni vyfotit na stupních vítězů nebo ve startovních blocích. Po splnění disciplín, kterými jsou hod sněhovou koulí, skok přes zamrzlý potok a skok pro zahřátí, obdrží děti i dospělí nejen zápis do karet v rámci soutěže Hrací karty s Českou spořitelnou, ale také speciální odznáček odkazující na hlavní atletickou událost tohoto roku – Kontinentální pohár.

Kontinentální pohár patří mezi nejprestižnější atletické akce organizované Mezinárodní federací atletických asociací IAAF. Do České republiky zavítá vůbec poprvé a uskuteční se 8. a 9. září 2018 na Městském stadionu ve Vítkovicích. Týmová soutěž se koná jednou za čtyři roky, proti sobě nastupují výběry čtyř kontinentů – Evropy, Ameriky, Afriky a Asie-Oceánie. 

Přímo na Olympijském festivalu si zájemci mohou zakoupit vstupenky na tuto jedinečnou událost. Zastavte se proto u atletického stánku!