Kupte si už nyní

Nový turnus příměstského tábora zahájily děti olympijským slibem

Dnes byl na Olympijském festivalu zahájen druhý turnus příměstských olympijských táborů. Děti složily olympijský slib a s ambasadorkou Šárkou Kašpárkovou se protáhly na krátké ranní rozcvičce. Pak se rozdělily do čtyř týmů, vymyslely si název a pokřik a vydaly se sportovat a soutěžit.

RM_Olympijský_festival_Den11_RM5_8406

Tábory jsou určené dětem od sedmi do patnácti let a konají se úplně poprvé v historii Olympijských festivalů. Jako táboroví instruktoři pracují učitelé tělocviku. Během pěti dnů si děti vyzkouší celkem dvacet sportů a na konci tábora obdrží podrobnou analýzu svých sportovních předpokladů. Může pak pro ně být jednodušší si do budoucna vybrat ten nejvhodnější sport. Během tábora několikrát navštíví i Olympijskou zónu EDA, kde se dozví vše o symbolech, hlavních myšlenkách, hodnotách a historii olympijských her.

Každý účastník tábora v Praze i v Brně první den dostane tričko z olympijské kolekce Alpine Pro, batůžek a láhev na pití vyrobenou z šetrného plastu. To se shoduje s myšlenkou udržitelnosti ve sportu, kterou Olympijský festival propaguje. Po celou dobu je pro děti zajištěn pitný režim, teplý oběd a svačiny. A nechybí ani sladké odměny v podobě zmrzliny Polárka.

Václav Kolář to rozjel v Toyota Skateparku

Václav Kolář jezdí skoro 25 let a je šestinásobný mistr světa v biketrialu v kategorii Elite. Jako malý kluk začal ve svém rodném Blansku a když se tam konalo mistrovství světa v biketrialu, bylo o jeho kariéře rozhodnuto. V poslední době to zkouší i na jiných kolech - ať je to enduro, gravel nebo street trial kolo. Vše dokumentuje na YouTube. Na Olympijském festivalu v Brně si vyzkoušel skákání na kole mezi snowboardisty a také teakwondo. Nakonec zapózoval na střeše stánku města Brna. "Je to celý můj život! Na rovinu musím říct, že na kole se cítím líp než na nohách. Mám třeba docela strach z výšek, ale když jsem na nějaké hodně vysoké budově, kterou přejíždím po hraně, tak jsem v pohodě, na kole ten strach nějak dokážu odbourat a cítím se na něm opravdu příjemněji, než kdybych stál," komentoval.

Na Riviéře se plavalo

Do sousedního areálu Koupaliště Riviéra Brno přišli i olympijští plavci Květoslav Svoboda, Martin Verner a Hana Černá-Netrefová. Svoboda zavítal do areálu již podruhé, ovšem tentokrát byl doslova jako ryba ve vodě: "Už jsem tady stál na skateboardu, ale dneska můžu konečně zazářit v bazénu," uvedl se smíchem.

 

Sportovní výběrOFka

  • V Toyota Skateparku proběhl pod dohledem odborných instruktorů skateboardingu open workshop.
  • Na stanovišti Lezení s Jihomoravským krajem proběhla soutěž v lezení na rychlost.
  • Návštěvníci si zahráli volejbal i hokejbal.
  • Na stanovišti hokejbalu si děti zkoušely rychlost a přesnost střelby, slalom a hru na malém prostoru.