Kupte si už nyní

Neolympijské, adrenalinové a další sporty na Olympijském festivalu

Kromě zimních olympijských disciplín se mohou návštěvníci Olympijského festivalu těšit i na neolympijské, adrenalinové a ostatní sporty.

_JRS4596

Ve skiareálech vyrostou sportoviště hned několika adrenalinových disciplín – skialpinismu, kitingu, fatbiku, ledolezectví a lyžařského orientačního běhu. V horských střediscích dále proběhne přednáška horské služby a ukázky sněžnic.

Příznivci longboardingu a skateboardingu mohou využít pumptrackovou dráhu, která vyroste v brněnském i ostravském snowparku. Jeden den v rámci programu bude věnován paralympijským sportům, na programu se objeví exhibice sledge hokeje, krasobruslení pro handicapované nebo běh na lyžích poslepu. 

V Brně se bude prezentovat kryathlon, zimní plavání, autokros, turistika či billiard, v Ostravě nebudou chybět atletické disciplíny. Z dalších letních a halových sportů se představí florbal, hokejbal, taekwondo ITF, dále se mohou návštěvníci těšit na šachy, stolní tenis na ministolech či metanou a z méně tradičních sportovních odvětví se bude prezentovat korfbal, cheerleading a rope skipping . V areálech nebude chybět Česká asociace sportu pro všechny, která přibližuje a zpřístupňuje tělesnou výchovu a sport široké veřejnosti.