Kupte si už nyní

Na slavnostní zahájení dorazí Tomáš Verner i Lucka Šafářová!

Už za 17 dní otevřeme bránu Olympijského festivalu. V pátek 4. února, na který připadají pololetní prázdniny, budou mít návštěvníci už od 9:00 vstup zdarma. Co vás čeká na slavnostním zahájení?

olympijsky-festival-tokio-2020high-1

Slavnostní zahájení začne v 11:00, kdy se z centra města vydá štafeta olympioniků s pochodní. Předposlední běžkyní bude tvář letní edice tenistka Lucie Šafářová, která předá pochodeň novému ambasadorovi krasobruslaři Tomáši Vernerovi. Ten následně na pódiu zapálí oheň Olympijského festivalu.

Program prvního dne 4. února

  • 9:00 otevření areálu 
  • 11:00 štafeta olympioniků s pochodní
  • 11:30 slavnostní zahájení s Tomášem Vernerem, Lucií Šafářovou, Janem Mazochem, …
  • 12:00 oficiální otevření všech sportovišť 
  • 12:30 exhibice krasobruslaře Tomáše Vernera
  • 13:00 sledování zahájení her v Pekingu
  • 19:00 uzavření areálu

olympijsky-festival-tokio-2020high-1 verner-2 foto-tino-72

„Chtěla bych pozvat všechny školáky a jejich rodiče i prarodiče, aby si užili hned první den Olympijského festivalu a pololetní prázdniny strávili aktivně. Věřím, že právě možnost vyzkoušet si různé sporty na jednom místě pomůže přivést děti ke sportu,“ říká primátorka Brna Markéta Vaňková a připomíná: „Brno na pořádání akce dalo 10 milionů korun, a to není jediná podpora z naší strany – financujeme provoz kluziště, které sem bylo převezeno od Jošta a návštěvníkům Nové Zbrojovky je k dispozici po celou sezónu. Zatím jsme na jeho provoz přispěli dva miliony korun a budeme jednat ještě o dalším navýšení. Na festivalu také budou pro lidi přístupné tři curlingové dráhy, které město pořizovalo už v roce 2018.“

3000 školáků z Jihomoravského kraje míří na Olympijský festival

Během dopoledního programu si žáci vyzkouší tři sporty pod odborným vedením, dostanou zdarma svačinu a užijí si olympijskou atmosféru při fandění našim sportovcům. V případě, že se chcete se školou do dopoledního programu zapojit, přihlaste se prostřednictvím našeho formuláře v sekci Program pro školy.

 

3173-20180213-ostrava-jz-8242 3200-brno10 3217-brnomaly-bezkar olympijsky-festival-2018high-2 

„Kromě sportovišť už podruhé připravujeme i Olympijskou zónu Eda, ve které se děti dozví víc o olympismu, hodnotách jako je fair play či respektu k soupeři. Olympijské vzdělávání je dlouhodobý projekt Českého olympijského výboru,“ říká projektová manažerka Olympijského festivalu Naďa Černá.

Z Židenic na zimní olympijské hry

Přímo z Židenic vyrazí na své první olympijské hry i krasobruslařka Eliška Březinová, která byla ambasadorkou Olympijského festivalu v roce 2018. „Myslím si, že je to skvělý projekt, díky kterému lidi třeba zjistí, že dělat sport na top úrovni není tak lehké, jak se třeba někdy u televize může zdát. Zároveň jsem ráda, že ambasadorem bude letos Tomáš Verner, další krasobruslař a hlavně srdcař,“ říká Březinová a dodává:“ Dění na festivalu budeme s bráchou určitě sledovat, protože vyroste téměř u nás doma. Přeju si, aby se tam návštěvníkům líbilo a užili si skvělou olympijskou atmosféru. My pro to uděláme maximum.“

 

zoh-peking-2022high-2 zoh-peking-2022high-4 olympijsky-festival-2018high-1 olympijsky-festival-2018high-4

Jak se na festival dostanete?

Před vstupem do areálu bude dostatek parkovacích míst pro auta i autobusy. S Dopravním podnikem organizátoři domlouvají speciální kyvadlové autobusy ze zastávek Vojenská nemocnice, Stará Osada, Brno Židenice žel. stanice, které návštěvníky dovezou až před bránu areálu.  Od 2. února bude fungovat rezervační systém sportovišť a prodej vstupenek na stránkách www.olympijskyfestival.cz. Bezpečnostní opatření se budou odvíjet od aktuálních nařízení vlády ČR. „V létě jsme dokázali uspořádat bezpečný Olympijský festival, a to rovnou na dvou místech republiky. Nyní spolupracujeme s Hygienickou stanicí Jihomoravského kraje a jsme připraveni pružně reagovat na aktuální stav. Dokážeme například regulovat kapacitu návštěvníků areálu a zajistit testovací centrum,“ říká místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník.